0 0
Menca cepeškrāsnī portugāļu gaumē

Dalies ar to savā sociālajā tīklā:

Vai arī varat vienkārši nokopēt un dalīties ar šo URL

Sastāvdaļas

Porciju skaits:
4 gab. bacalhau
1 kg kartupeļi
1 gab. sarkanā paprika
3 - 4 gab. tomāti
2 gab. sīpoli
3 - 5 gab. ķiploka daiviņas
sauja olīvas ieteicams ar kauliņu!
2 gab. lauru lapas
150 ml baltvīns
150 ml olīveļļas
sāls
pipari
saldās paprikas pulveris

Menca cepeškrāsnī portugāļu gaumē

Bacalhau no forno à portuguesa

Autentiska Portugāles garša, noteikti izmēģiniet, ja ir tāda iespēja!

Sastāvdaļas

Pagatavošana

Dalīties

Viens no maniem mīļākajiem Portugāles ēdieniem – sālītā, kaltētā menca bacalhau cepta cepeškrāsnī ar kartupelīšiem, tomātiem, sīpoliem, papriku utt. Autentiska Portugāles garša, noteikti izmēģiniet, ja ir tāda iespēja!

Bacalhau vietā var izmantot jebkuru balto zivi, taču garša noteikti nebūs tāda, kādai tai šajā ēdienā ir jābūt. Sālītā, izkaltētā un pēc tam vairākos ūdeņos izmērcētā menca nav salīdzināma ne ar vienu citu zivi…

Soļi

1
Gatavs

Sākam gatavoties jau iepriekšējās dienas rītā. Noskalojam bacalhau, liekam bļodā ar aukstu ūdeni un bļodu ledusskapī. Ūdeni nomainām tās dienas vakarā un tad vēl reizi no rīta. Ja mencas gabali ir ļoti biezi, tad varētu nepietikt ar divām ūdens maiņām, vajadzētu ierēķināt laiku vēl vienai ūdens maiņai, respektīvi likt mērcēties jau "aizvakar" vakarā.

2
Gatavs

Ieslēdzam cepeškrāsni uz 180°C

3
Gatavs

Kartupeļus nomizojam, sagriežam aptuveni 1cm lielos gabaliņos. Sīpolus, tomātus un papriku sagriežam ripiņās, ķiplokus šķēlītēs.

4
Gatavs

Liekam visu kārtās cepeštraukā ar paaugstām malām. No sākuma sīpolus, ķiplokus, tomātus, papriku. Pievienojam lauru lapas. Tad kartupeļus un bacalhau. Pieberam olīvas. Apkaisām ar sāli, pipariem un paprikas pulveri. Sāli cenšamies bērt tikai uz kartupeļiem, ne uz zivs. Uzlejam baltvīnu, beigās pārslakām ar olīveļļu.

5
Gatavs

Savos milzīgās ieturēšanās laikos es šo ēdienu gatavoju, izvairoties no olīveļļas. Bet, lūdzu jūs no sirds, nedariet to! Labāk apēst uz pusi mazāku porciju, taču gardum gardu, nevis atmest tik ļoti nepieciešamo ingredientu, kas kalpo ne tikai kā taukviela, bet arī nopietna garšviela!

6
Gatavs

Kad viss ir sagatavots, liekam trauku cepeškrāsnī. Šis process parasti aizņem diezgan ilgu laiku - apmērm 2-2.5h, jo kartupeļiem jāgatavojas skābenā vidē, kas visu šo padarīšanu riktīgi paildzina. Ik pa brīdim vajadzētu mazliet aplaistīt zivtiņu ar to pašu mērcīti, kas rodas no tomātiem u.c. labajām lietām.

7
Gatavs

Ja nu pošaties šo gardo ēdienu gatavot ar kādu citu zivi, nevis bacalhau, iesaku to pievienot tikai pēdējās pusstundas laikā. Ja tā būs, piemēram, svaigas mencas fileja, tā noteikti nedrīkst cepināties tik ilgi! Mēs taču vēlamies rezultātā dabūt maigu un mutē kūstošu zivs gaļu, nevis gumijotu pazoli...


Lai gards, ka nenoēsties!

Gards, ka nenoēsties!

Ideja rakstīt šo blogu radās, kad dzīvoju Portugālē, bet mana lielā meita - Latvijā. Tas bija aktīvs virtuves noslēpumu izziņas laiks, viņa daudz jautāja par receptēm, gatavošanas paņēmieniem un visām citām lietām, kas saistītas ar kulināriju. Tā nu arī sāku dokumentēt bērniem paliekošu recepšu krājumu.

Melleņu drumstalkūka
iepriekšējais
Melleņu drumstalkūka
Angļu kēkss
nākamais
Angļu kēkss
Melleņu drumstalkūka
iepriekšējais
Melleņu drumstalkūka
Angļu kēkss
nākamais
Angļu kēkss