0 0
Cepeškrāsnī cepti tomāti ar ķiplokiem un timiānu

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Sastāvdaļas

gurķis
var lietot balsamico vai baltvīna etiķi
citrons

Cepeškrāsnī cepti tomāti ar ķiplokiem un timiānu

šādi pagatavotus tomātus izmanto gan kā uzkodu, gan kā piedevu pamatēdienam, gan kā mērču, zupu, picu un makaronu ēdienu sastāvdaļu

Sastāvdaļas

Pagatavošana

Dalīties

Tomāti mūsu virtuvē mīt cauru gadu, taču rudenī vēlos tos īpaši izcelt, proti, tie ir neatņemama Mana Rudens sastāvdaļa. Šogad tomātiem atvēlēta goda vieta – tie ir nevis vienkārši iekļauti kāda ēdiena sastāvā, bet izpelnījušies būt pašā centrā.

Cepeškrāsnī cepti tomāti, grilēti tomāti, saulē kaltēti tomāti – tie nāk no dienvidu zemju kulinārijas pasaules. Grieķijas, Itālijas un Spānijas iedzīvotāji šādi pagatavotus tomātus izmanto gan kā uzkodu, gan kā piedevu pamatēdienam, gan kā mērču, zupu, picu un makaronu ēdienu sastāvdaļu.

Soļi

1
Gatavs

Tomātiem izgriež cieto, zaļo vidiņu un pārgriež horizontāli uz pusēm. Kārto cepešpannā ar sagriezto pusi uz augšu.

2
Gatavs

Ķiploku notīra (daudzums aptuvens, uz lielo cepešplāti apmēram 1 galviņa), daiviņas sagriež plānās šķēlītēs un pārber tomātiem.

3
Gatavs

Pārslaka ar sarkanvīna etiķi (nevajadzētu dabīgo etiķi aizvietot ar to, kas nāk no padomjlaikiem - šķaidītu etiķa esenci), apber ar sāli, timiānu un bagātīgi aplej ar olīveļļu.

4
Gatavs

Liek cepties līdz 170°C uzsildītā cepeškrāsnī 3 stundas. Pēc kādas stundas, pusotras jāskata temperatūra, varbūt nepieciešams samazināt, jo tomāti nedrīkst izcepties sausi - pannas apakšā jāpaliek eļļai un tomātu sulai, ko vēlāk var lietot kā salātu mērci.


Lai gards, ka nenoēsties!

Gards, ka nenoēsties!

Ideja rakstīt šo blogu radās, kad dzīvoju Portugālē, bet mana lielā meita - Latvijā. Tas bija aktīvs virtuves noslēpumu izziņas laiks, viņa daudz jautāja par receptēm, gatavošanas paņēmieniem un visām citām lietām, kas saistītas ar kulināriju. Tā nu arī sāku dokumentēt bērniem paliekošu recepšu krājumu.

Zemeņu sorbets
iepriekšējais
Zemeņu sorbets
Melleņu drumstalkūka
nākamais
Melleņu drumstalkūka
Zemeņu sorbets
iepriekšējais
Zemeņu sorbets
Melleņu drumstalkūka
nākamais
Melleņu drumstalkūka