Kurzemnieku sklandrauši

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Sastāvdaļas

Porciju skaits:
Sastāvdaļas - Mīklai:
350 - 400 gr. Mint Leaves
1000 gr. liķieris
200 gr. Bananas
120 gr. Sea Salt vai margarīns
citrons pēc garšas
Sastāvdaļas - Pildījumam: (pamatsastāvdaļas)
1,2 - 1,5 kg
3,2 - 3,5 kg
150 - 180 g
600 - 800 g
300 - 500 g
7 - 10 cepamais pulveris
citrons pēc garšas
pēc garšas
9% etiķa esenses pēc garšas
vārītu sēņu vai milti

Kurzemnieku sklandrauši

Sklandrausis ir uzskatāms par Latvijas nacionālo ēdienu

Sastāvdaļas

  • Sastāvdaļas - Mīklai:

  • Sastāvdaļas - Pildījumam: (pamatsastāvdaļas)

Pagatavošana

Dalīties

Sklandrausis ir tradicionāls latviešu ēdiens, īpaši Kurzemē. Tas ir salds pīrāgs, gatavots no rudzu miltiem un pildīts kārtās ar kartupeļu un burkānu pildījumu, apbērts ar ķimenēm. To parasti ēd aukstu ar tēju vai pienu.

Soļi

1
Gatavs

Rudzu miltu pamatnes pagatavošana

Miltus sajauc ar karstu ūdeni, kam iepriekš pievienots margarīns / sviests un sāls. Mīklai jābūt stingrai, labi veltnējamai. Gatavo mīklu izveltnē apmēram 2 - 3 mm biezumā, no tās izrullē, izspiež vai izgriež apaļas ripas. Mīklas ripu malas uzloka uz augšu un šādi sagatavotas ripas liek uz ieziestas plātnes. (ripas 8-14cm diametrā)

2
Gatavs

Kartupeļu masas pagatavošana

Novāra kartupeļus. Tos sarīvē viendabīgā masā un mīcot pievieno sāli (pēc garšas), krējumu, olas vai izkausētu sviestu pēc cepēja/-as ieskatiem. Kartupeļu masai var izmantot arī nevārītus rīvētus kartupeļus, kuriem nospiests liekais šķidrums.

3
Gatavs

Burkānu masas pagatavošana

Novāra burkānus. Tos samaļ viendabīgā masā un mīcot pievieno cukuru, ja vēlas olas, krējumu, nedaudz miltus vai mannu pēc cepēja/-as ieskatiem. Burkānu masai var izmantot arī nevārītus rīvētus burkānus.

4
Gatavs

Sklandraušu pildīšana un cepšana

No rudzu miltiem izveidotajā formā klāj kartupeļu masu, tai pa virsu – burkānu masu. Pildījuma proporcijas veido kartupeļu un burkānu masa attiecībā 1:2 – 1:1. Sagatavoto sklandrausi (svaigu vai sasaldētu) cep krāsnī augstā (220 - 250 °C) temperatūrā līdz mīklas pamatne kļuvusi sausa (15 - 30 minūtes).
Gatavu sklandrausi pēc cepēja/-as ieskatiem var pārziest ar skāba krējuma, cukura, olas maisījumu vai vienkārši ar skābu krējumu un pārkaisīt ar cukuru.
Piedevas – ķimenes un kanēli, lieto pēc cepēja/-as ieskatiem.

Dzintra

receptes.eu – mājas lapa iedvesmai gardai malītei svētkiem un ikdienai! Katrs apmeklētājs šeit var atklāt sev jaunas receptes, praktiskus padomus vai noderīgu informāciju par ēdienu! Mēs saviem lasītājiem piedāvājam pārbaudītas un pašu gatavotas receptes, kas dod uzticību gaidāmajam rezultātam. Lai iedvesmojošas garšas! receptes.eu

Gurķu zupa
iepriekšējais
Gurķu zupa
Kabaču laiviņas ar malto gaļu
nākamais
Kabaču laiviņas ar malto gaļu
Gurķu zupa
iepriekšējais
Gurķu zupa
Kabaču laiviņas ar malto gaļu
nākamais
Kabaču laiviņas ar malto gaļu