0 0
Kišs ar kūpinātu lasi, kazas sieru un dillēm

Dalies ar to savā sociālajā tīklā:

Vai arī varat vienkārši nokopēt un dalīties ar šo URL

Sastāvdaļas

Porciju skaits:
Sāļā pīrāga pamatnei:
1¼ gl. milti
½ tējk. sāls
120 gr. sviests
¼ gl. auksts ūdens
Virsai:
1 ēd.k. olīveļļa
2 gab. sarkanie sīpoli nelieli
120 gr. kūpināts lasis sagriezts smalkos gabaliņos
120 gr. kazas siers sadrupināts
3 gab. olas
1 glāze piens
½ glāze saldais krējums
1 sauja dilles sasmalcinātas
1 tējk. citrona miziņa sarīvēta
⅛ tējk. svaigi malti melnie pipari

Kišs ar kūpinātu lasi, kazas sieru un dillēm

Kišs vislabāk garšo, kamēr vēl silts un smaržīgs.

Virtuve:

Sastāvdaļas

  • Sāļā pīrāga pamatnei:

  • Virsai:

Pagatavošana

Dalīties

Tāpat kā gadalaiku pienākums ir mainīties un saules pienākums sildīt, tā ikviena pārliecināta gurmāna pienākums ir iesākt pavasari ar dalību open-air piknikā dārzā, uz jumta vai brīvā dabā. Tamdēļ gribu pastāstīt par savu pienesumu šim pasākumam, kas bija pirmais pikniks šogad. Jau izdzirdot attiecīgo kombināciju – lasis, kazas siers un dilles, mani pārņēma patīkamas gaidas.

Kaut gan tas, protams, ir tieši kūpinātais lasis, kas padara šo ēdienu par gardēžiem īpaši pievilcīgu, atslēgas vārda šajā receptē nav. Dilles piešķir sāļajam pīrāgam nepieciešamo aromātu un, ja vēl kazas siers ir viens no jūsu iecienītākajiem sieru veidiem, tad gaidāmais rezulāts garšas kārpiņām uz mēles liek gavilēt nepacietībā. Vēl nepacietīgāki droši vien bija pārējie vilciena pasažieri, kad kišs, ietilpināts rokassomas dibenā, vēl gluži silts un smaržojošs braši ceļoja virzienā Rīga – Skulte. Šis konkrētais kišs vislabāk garšo, kamēr vēl silts un smaržīgs.

Soļi

1
Gatavs

Sāļā pīrāga pamatne:

Lielā bļodā sajauc miltus ar sāli. Ar roku palīdzību iejauc sviestu, līdz mikla izveidojas kā rupjas drupačas. Pievieno ¼ glāzi auksta ūdens. Vienmērīgi iestrādā to mīklā. Ja nepieciešams, piejauc vēl nedaudz ūdeni. Mīklu samīca bumbā un ietin pārtikas plēvē. Liek ledusskapī uz vismaz 30 minūtēm. Pēc tam mīklu izrullē uz miltainas virsmas un uzmanīgi pārvieto uz 25 cm tartes formu.

2
Gatavs

Pielāgo mīklu formai, ieliek uz 10 minūtēm saldētavā, lai tā sastingst. Izņem no saldētavas, lieko mīklu virs formas malām nogriež ar nazi.

3
Gatavs
180 °C

Pamatnē vietām iedur ar dakšu, lai izvairītos no mīklas uzpūšanas cepeškrāsnī. Uzsilda cepeškrāsni līdz 180 grādiem. Ievieto pamatnē cepam papīru un saber tajā speciālās keramiskās pupiņas vai arī parastās pupas, riekstus vai citu smagumu, kas kontrolētu mīklas uzpūšanos. Cep 15 minūtes. Izņem smagumu un cepam papīru, liek atkal cepeškrāsni un cep vēl 7 minūtes. Atdzesē.

4
Gatavs

Kišs pagatavošana:

Nelielā pannā uzsilda olīveļļu, pievieno sīpolus un apcep, līdz tie kļūst caurspīdīgi. Bļodā sakuļ olas, pievieno pienu, saldo krējumu, dilles un melnos piparus.

5
Gatavs

Apceptos sīpolus vienmērīgi ieklāj kiša pamatnē. Tad pa virsu sīpoliem noklāj kārtu ar pusi no laša (sagriezts smalkos gabaliņos) un kazas siera (sadrupināts), tad pārlej ar pusi no olu un krējuma maisījuma.

6
Gatavs

Visbeidzot liek kārtu ar atlikušo lasi un kazas sieru un pārlej ar atlikušo olu/krējuma maisījumu.

7
Gatavs
180 °C

Liek kišu cepeškrāsnī un cep 180 grādos ~35 minūtes.

8
Gatavs

Pirms pasniegšanas nedaudz atdzesē.

Kāpostu salāti ar gorgonzolu, vīnogām un riekstiem
iepriekšējais
Kāpostu salāti
Melleņu un auzu brokastu kēksiņi
nākamais
Melleņu un auzu brokastu kēksiņi
Kāpostu salāti ar gorgonzolu, vīnogām un riekstiem
iepriekšējais
Kāpostu salāti
Melleņu un auzu brokastu kēksiņi
nākamais
Melleņu un auzu brokastu kēksiņi