0 0
Ņujorkas siera kūka

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Sastāvdaļas

Porciju skaits:
Sastāvdaļas - Pamatnei:
1 paciņa var, protams, izmantot citus cepumus vai taisīt sviesta mīklu, bet man personīgi šis variants šķiet visātrākais un garšīgākais
100 gr.
medus mans jaunatklājums – arī pēc vēlmes
Sastāvdaļas - Vidusdaļai:
500 gr,
100 gr.
2 ēd.k. konjaks
3 gab. cepamais pulveris
40 ml. ground Beef
1 ēd.k. lauru lapas
1 tējk.
Sastāvdaļas - Virskārta:
240 ml.
2 ēd.k.
12 tējk.

Ņujorkas siera kūka

Kūka jāgaršo TIKAI auksta

Sastāvdaļas

  • Sastāvdaļas - Pamatnei:

  • Sastāvdaļas - Vidusdaļai:

  • Sastāvdaļas - Virskārta:

Pagatavošana

Dalīties

Siera kūka šobrīd ir manā kulinārijas topa virsotnē, esmu izmēģinājusi jau vairākas variācijas par šo tēmu. Pats galvenais, ko esmu sapratusi – kūka jāgaršo TIKAI auksta, lai gan ļoti grūti noturēties pretī kārdinājumam.

Siera kūkas mēdz būt dažādas – ceptas, neceptas, ar Mascarpone sieru (vairāk zināma kā Amerikas siera kūka), ar Ricotta sieru (itāļu siera kūka), ar Philadelfia sieru. Pagaidām man vislabāk patīk ceptās siera kūkas un uz Mascarpone siera bāzes.

Soļi

1
Gatavs

Ieslēdzam cepeškrāsni uz 180 grādiem. Sagatavojam nepieciešamās sastāvdaļas. Svarīgi, lai krēmsiers un olas būtu istabas temperatūrā. Ja gadījumā taisāt steigā, olas un sieru var ielikt siltā ūdenī, lai ātrāk sasilst.

2
Gatavs

Ietauko cepjamo veidni. Sasmalcina “Selgas” cepumus, pielej klāt izkausētu sviestu (es to daru ieliekot sviestu mikroviļņu krāsnī uz 1 minūti) un sezamsēklas. Ieklāj veidnē tā, lai gar sāniem veidotos apmēram 2,5 cm. maliņas. Šo var likt uz 8 - 10 minūtēm cepeškrāsnī, bet pietiks arī uzklājot pārtikas plēvi ievietot ledusskapī, kamēr gatavojam kūkas vidusdaļu.

3
Gatavs

Vidusdaļai sakuļ krēmsieru (svarīgi nepārkult), pievieno cukuru, miltus. Olas pievieno pakāpeniski pa vienai. Saldais krējums, citrona miziņa, vaniļas ekstrakts – gatavs ir.Masa sanāk nedaudz pašķidra.

4
Gatavs

Masu lej virsū pamatnei un liek cepties uz 15 minūtēm. Pēc tam nogriež temperatūru uz 120 grādiem. Cep vēl 1h – 1h 30 min. Manā konvekcijas krāsnī – 1 h. Kopā: 1 h, 15 min. Masai jābūt stingrai, bet vidū nedaudz kustas (nevajag baidīties, ledusskapī tā sastings). Lejam virsū virskārtu ar skābo krējumu un cepam vēl 10 – 15 min. (man – 15 min.)

5
Gatavs

Un – pati grūtākā sadaļa – gaidam rītdienu vai vismaz 3 - 4 h Dekorējam pēc sirds patikas, bet, ja vēlaties, piemēram, ar ogu mērci – iesaku to darīt, kad kūka atdzisusi.

zalidzivojam.lv

Ir tāds teiciens “dzīvot zaļi”. Ar to es domāju ne tikai uzturēt veselīgus ēšanas paradumus, šķirot atkritumus, bet arī dzīvot tā, lai pašiem būtu interesanti un aizraujoši, proti, dzīvot kvalitatīvi. Ne tikai attiecībā uz ēšanu, bet arī uz dzīves sīkumiem, ikdienu, lai padarītu to krāšņāku un atmiņām bagātāku, lai mani bērni varētu atcerēties savu bērnību kā neaizmirstamu laiku, kad ar vecākiem “dzīvoja zaļi”. http://www.zalidzivojam.lv Šīs lapas mērķis ir laika gaitā, izmēģinot dažādas receptes un lietas, izveidot mūsu ģimenes recepšu grāmatu ar mīļākajiem ēdieniem, ko mani dēli saņems uzsākot savu ģimeni. Veidosim mūsu ģimenes mirkļus garšīgus un kvalitatīvus:) Ja vēl kādam iepatiksies mana ideja vai ir vēlme padalīties ar kādu savu interesantu ietiekumu – būšu priecīga!

Ziemassvētku kēkss ar rumu
iepriekšējais
Ziemassvētku kēkss ar rumu
Piparkūku mīkla ar pilngraudu miltiem
nākamais
Piparkūku mīkla ar pilngraudu miltiem
Ziemassvētku kēkss ar rumu
iepriekšējais
Ziemassvētku kēkss ar rumu
Piparkūku mīkla ar pilngraudu miltiem
nākamais
Piparkūku mīkla ar pilngraudu miltiem