0 0
Mammas speķa pīrāgi

Dalies ar to savā sociālajā tīklā:

Vai arī varat vienkārši nokopēt un dalīties ar šo URL

Sastāvdaļas

Porciju skaits:
pīrāgu mīkla:
50 gr. raugs
2 ēd.k. cukurs
600 ml piens
130 gr. sviests istabas temperatūrā
šķipsniņa sāls
700 gr. milti "Dobeles dzirnavnieka" kviešu miltu "Ekstra"
pīrāgu gatavošanai glāze ar salīdzinoši asām malām, jo ar to tiks veidota pīrāgu forma
2 gab. olas pīrāgu pārsmērēšanai
pārkaisīšanai ķimenes ja vēlas
pīrāgu pildījums:
cepšanai eļļa
250 gr. kūpināts cauraudzis sagriezta mazos gabaliņos
1 gab. sīpols nomizots un sagriezts mazos gabaliņos
1 gab. olas dzeltenums
šķipsniņa sāls var nepievienot, ja gaļa ir sālīta

Mammas speķa pīrāgi

Pīrāgu recepte gardiem Līgo svētkiem

Virtuve:

Sastāvdaļas

  • pīrāgu mīkla:

  • pīrāgu pildījums:

Pagatavošana

Dalīties

Līgo svētki nav iedomājami bez krāšņi klāta svētku galda, kurā pīrāgi ir tikpat neatņemama mielasta sastāvdaļa kā tradicionālais Jāņu siers un alus. Turklāt pīrādziņi parasti garšo gan lieliem, gan maziem ēdājiem. AS “Dobeles dzirnavnieks” sadarbībā ar bloga Lindas Virtuve autori Lindu Tellgrēnu piedāvā dažādas pīrāgu receptes, lai iepriecinātu ne tikai savas, bet arī pārējo līgotāju garšas kārpiņas.

Kurš pasaulē cep visgardākos pīrādziņus? Protams, ka mammas. Šī recepte nākusi no bloga Lindas Virtuve autores mammas krājumiem. Tradicionālā rauga mīkla un kūpināts cūkas cauraudzītis pildījumā. Knifiņš – pīrāgu pildījumam jāpievieno olas dzeltenums, lai tas izdotos izcili sulīgs.

Soļi

1
Gatavs

Uzsildiet (nekarsējiet!) 50 ml pienu, noņemiet no uguns un iemaisiet tajā raugu un 1 ēdamkaroti cukura. Nolieciet malā uz 15 minūtēm, līdz uz piena virsmas sāk parādīties burbulīši (tā ir zīme, ka raugs ir “atdzīvojies” un sācis darboties).

2
Gatavs

Atlikušajā pienā iemaisiet gabaliņos sagrieztu sviestu, pievienojiet atlikušo karoti cukura un šķipsnu sāls. Pēc tam iemaisiet aktivizēto raugu un pakāpeniski iesijājiet miltus, samaisiet. Sāciet mīklu mīcīt bļodā, līdz tā sāk lobīties no bļodas malām. Pēc tam lieciet to raudzēties siltā (virs 22 grādiem) vietā uz 30 minūtēm. Kad mīkla pirmo reizi pacēlusies, iespiediet to atpakaļ bļodā. Kad mīkla atkal pacēlusies un vismaz dubultojusies apjomā, izņemiet to no bļodas un lieciet uz virsmas, kas apkaisīta ar miltiem.

3
Gatavs

Kamēr mīkla rūgst, gatavojiet pildījumu: uz pannas uzkarsētā eļļā apcepiet sīpolu, līdz tas kļūst caurspīdīgs, pievienojiet gaļu, cepiet vēl 1.5 minūti uz vidējas uguns. Noņemiet no plīts, atdzesējiet un iemaisiet olas dzeltenumu.

4
Gatavs

Uzkarsējiet cepeškrāsni līdz 190 grādiem.

5
Gatavs

Ar mīklas rulli izrullējiet 10×10 cm mazu laukumiņu, kura vidū lieciet karoti pildījuma, aizlokiet ciet malas un izspiediet ar glāzes pusi pīrādziņu ārā no mīklas. Pēc tam ar pirkstu galiem saspiediet malas kopā un lieciet uz cepešpannas, kas izklāta ar cepamo papīru – aptuveni 4 cm attālumos vienu no otra (jo cepšanas laikā pīrādziņi vēl uzrūgs). Gatavos pīrādziņus pārsmērējiet ar sakultu olu. Ja vēlaties – pārkaisiet ar ķimenēm. Cepiet 20-23 minūtes, līdz pīrādziņi no augšpuses ir kļuvuši zeltaini brūni.

Receptes

receptes.eu – mājas lapa iedvesmai gardai malītei svētkiem un ikdienai! Katrs apmeklētājs šeit var atklāt sev jaunas receptes, praktiskus padomus vai noderīgu informāciju par ēdienu! Mēs saviem lasītājiem piedāvājam pārbaudītas un pašu gatavotas receptes, kas dod uzticību gaidāmajam rezultātam. Lai iedvesmojošas garšas! receptes.eu

Skudru pūznis
iepriekšējais
Skudru pūznis
RABARBERU un zemeņu plātsmaize!
nākamais
Rabarberu un zemeņu plātsmaize!
Skudru pūznis
iepriekšējais
Skudru pūznis
RABARBERU un zemeņu plātsmaize!
nākamais
Rabarberu un zemeņu plātsmaize!