0 0
Mīdijas Reinas gaumē

Dalies ar to savā sociālajā tīklā:

Vai arī varat vienkārši nokopēt un dalīties ar šo URL

Sastāvdaļas

Porciju skaits:
2 kg mīdijas
3 gab. sīpoli
2 gab. burkāni
¼ gab. selerijas sakne
½ gab. puravs
½ bunte svaigi pētersīļi
4 gab. kadiķogas
8 gab. melnie graudu pipari
2 gab. lauru lapas
pēc garšas sāls
0.5 l sausais baltvīns

Mīdijas Reinas gaumē

Reinas mīdijas ir klasisks vācu ēdiens

Virtuve:

Sastāvdaļas

Pagatavošana

Dalīties

Reinas mīdijas ir klasisks vācu ēdiens. Ēdienu galvenās sastāvdaļas – mīdijas no Ziemeļjūras (pie Reinas deltas) un baltvīns no Vidusreinas un Augšreinas, kas jau sen ir pieejamas Reinzemē, pateicoties labi attīstītajam upes transportam. Vācijas ziemeļos Reinas stila mīdijas gatavo arī ar alu, buljonu vai vienkārši ūdeni.

Reinas stila mīdijas tradicionāli pasniedz dziļos šķīvjos, bļodiņās vai katlos ar vākiem gandrīz kilograma svarā. Porcijas pasniedz nelielā buljona daudzumā ar dārzeņiem un tradicionāli ēd ar melno maizi un sviestu.

Soļi

1
Gatavs

Mīdijas kārtīgi noberž zem tekoša ūdens un vairākkārt noskalo, līdz tās nav vairs smilšainas. Mīdijas ar pilnībā neaizvērtiem vākiem nevar lietot uzturā, tās izšķiro. Sīpolus nomizo un sagriež mazos gabaliņos. Burkānus un seleriju nomizo, nomazgā un arī sagriež mazos gabaliņos. Puravu notīra, nomazgā un sagriež plānos gredzenos. Pētersīļus nomazgā.

2
Gatavs

Pēc tam visu liek katliņā, pievieno saspiestas kadiķogas, piparu graudus, lauru lapas, sāli un vīnu. Pieliek mīdijas un pārlej ar ūdeni, lai būtu nosegtas.

3
Gatavs

Vāra, līdz gliemeņu vāki ir atvērušies (mīdijas ar slēgtiem vākiem izšķiro un uzturā nelieto). Noņem no uguns un 5 minūtes atstāj ievilkties. Mīdijas liek dziļos šķīvjos, pārlej ar novārījumu un pasniedz. Pie tām garšo svaiga rupjmaize ar sviestu.

Receptes

RECEPTES.EU – mājas lapa iedvesmai gardai malītei svētkiem un ikdienai! Katrs apmeklētājs šeit var atklāt sev jaunas receptes, praktiskus padomus vai noderīgu informāciju par ēdienu! Mēs saviem lasītājiem piedāvājam pārbaudītas un pašu gatavotas receptes, kas dod uzticību gaidāmajam rezultātam. Lai iedvesmojošas garšas! Receptes.eu

Griķu zupa
iepriekšējais
Griķu zupa
Zirnīši ar plaucētām olām
nākamais
Zirnīši ar plaucētām olām
Griķu zupa
iepriekšējais
Griķu zupa
Zirnīši ar plaucētām olām
nākamais
Zirnīši ar plaucētām olām