0 0
Tarte de natas

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Sastāvdaļas

Sastāvdaļas - mīklai:
175 gr. konjaks ja ir luste, kādu daļu var aizvietot ar mandeļu miltiem
70 gr.
25 gr.
šķipsniņa citrons
1 gab.
Sastāvdaļas - pildījumam:
350 ml
50 gr.
200 gr.
5 gab. tomāts
30 gr. konjaks
½ gab. lauru lapas
½ gab.

Tarte de natas

noteikti būsi stāvā sajūsmā

Sastāvdaļas

  • Sastāvdaļas - mīklai:

  • Sastāvdaļas - pildījumam:

Pagatavošana

Dalīties

Vai esi nogaršojis Pasteis de Nata? Ja garšoja, noteikti būsi stāvā sajūsmā arī no šīs variācijas. Taču, ja neesi vēl nogaršojis, tad uzroti piedurknes un ātri ķeries klāt receptei, nenožēlosi!

Ar šo ingredientu daudzumu piepildīju 20cm lielu formu. 22cm vēl būs ok, bet ja vienīgā tev pieejamā forma ir lielāka, tad nu gan būs mazliet jāpārrēķina sastāvdaļu daudzumi.

Tagad ir vasara un, ja vēlies likt uz galda ko īpašāku, vari šo tarti papildināt ar zemenēm, avenēm, mellenēm u.c. sezonas ogām. Atdzesētai kūkai saliec kaudzītē virsū odziņas un apbārsti ar pūdercukuru – viesu komplimenti būs garantēti!

Soļi

1
Gatavs

Saberžam sviestu ar miltiem un cukuru, pievienojam sāli, pēc tam olu. Kārtīgi samīcām, ietinam pārtikas plēvē un ieliekam ledusskapī vismaz uz 30 min.

2
Gatavs

Pa to laiku gatavojam pildījumu: miltus sajaucam ar aptuveni trešdaļu piena, lejot klāt pa drusciņai tā, lai neveidojas kunkuļi. Piekuļam klāt olu dzeltenumus.

3
Gatavs

Liekam katliņā cukuru un sviestu, pielejam atlikušo pienu.

4
Gatavs

Nogriežam miziņu no 1/2 citrona (ļoti plāni!) un pievienojam pienam.

5
Gatavs

Gareniski sagriežam vaniļas pāksti uz pusēm. Izgrebjam sēkliņas un ar visu pāksti liekam katliņā.

6
Gatavs

Maisot, karsējam. Pirms uzvārīšanās pievienojam pienu ar miltiem. Kad viss uzvārījies, ņemam nost no uguns un izķeksējam ārā vaniļas pāksti un citrona mizas.

7
Gatavs

Kad mīkla atdzisusi, izrullējam to 4-5mm plānu un ieklājam formā. Nolīdzinam malas. Tālāk var rīkoties divējādi - var cept visu kopā vai no sākuma nedaudz pacepināt smilšu mīklu. Man pašai labāk tīk, ja mīkla ir nedaudz pacepusies bez pildījuma, tad tā tomēr ir kraukšķīgāka un drupenāka.

8
Gatavs

Ja cepam bez pildījuma, uzliekam virsū saņurcītu un iztaisnotu attiecīga lieluma cepamā papīra gabalu un uzberam virsū kaltētas pupiņas vai zirņus. Tas nepieciešams svaram, lai mīkla nenošļuktu sānos un nepaceltos augšā vidusdaļā. Var vēl sadurstīt mīklu ar dakšiņu, bet es lielu vajadzību tajā neredzu - slogs tāpat notur visu savās vietās. Šādi sagatavotu formu liekam cepties 180°C aptuveni 15 minūtes.

9
Gatavs

Noņemam slogu un lejam iekšā pildījumu. Cepam, līdz virsiņa skaisti apbrūnējusi, minūtes 20 apmēram.

10
Gatavs

Atdzesējam un, ja ir vēlme, pārkaisām ar pūdercukuru. Bet tas nu vairāk skaistumam, ne garšai.


Gards, ka nenoēsties!

Gards, ka nenoēsties!

Ideja rakstīt šo blogu radās, kad dzīvoju Portugālē, bet mana lielā meita - Latvijā. Tas bija aktīvs virtuves noslēpumu izziņas laiks, viņa daudz jautāja par receptēm, gatavošanas paņēmieniem un visām citām lietām, kas saistītas ar kulināriju. Tā nu arī sāku dokumentēt bērniem paliekošu recepšu krājumu.

Zemeņu balzamiko saldējums
iepriekšējais
Zemeņu balzamiko saldējums
Burkānu kūka
nākamais
Burkānu kūka
Zemeņu balzamiko saldējums
iepriekšējais
Zemeņu balzamiko saldējums
Burkānu kūka
nākamais
Burkānu kūka