0 0
Portugāļu olu krēma kūciņas

Dalies ar to savā sociālajā tīklā:

Vai arī varat vienkārši nokopēt un dalīties ar šo URL

Sastāvdaļas

Porciju skaits:
400 gr. kārtainā mīkla bez rauga, veikalā pirkta
400 ml piens
200 gr. cukurs
5 gab. olu dzeltenumi
30 gr. milti
citrona miziņa
½ gab. vaniļas pāksts

Portugāļu olu krēma kūciņas

Pasteis de nata

Pasteis de nata jeb portugāļu olu krēma kūciņas

Sastāvdaļas

Pagatavošana

Dalīties

Ja esi bijis Portugālē un neesi nobaudījis Lisabonā Pasteis de Belém, tad var teikt, ka Portugālē vispār neesi bijis 🙂 Tieši tāpat kā bacalhau (sālīta, vītināta menca) arī šis gastronomijas brīnums ir viena no neatņemamajām burvīgās Eiropas malas zemes Portugāles prezentācijas sastāvdaļām.

Jau gandrīz 200 gadus portugāļi priecē gan vietējos, gan ieceļotājus ar kūciņām, ko radījušas katoļu mūķenes blakus esošajā klosterī Mosteiro dos Jerónimos 18. gs. sākumā. 1837. gadā, trīs gadus pēc klostera aizvēršanas, vietējie komersanti atvēra Pasteis de Belém ražotni, kur, pēc slepenās receptes, ko mūki tiem pārdeva, sāka gatavot un tirgot debešķīgi gardās olu krēma kūciņas.

Vēl šobaltdien īstā recepte tiek turēta milzu noslēpumā, bet tas netraucē visām Portugāles beķerejām ražot ko savu, ļoti līdzīgu un tikpat brīnumaini gardu, ar nosaukumu Pasteis de Nata. Nevis Belaiņas, bet krēma kūciņas. Tāpat kā dzēriens saukts šampanietis drīkst būt tikai Šampaņā ražots.

Soļi

1
Gatavs

Gatavojam krēmu: 30gr. miltu sajaucam ar 100ml piena, lejot klāt pa drusciņai tā, lai neveidojas kunkuļi.

2
Gatavs

Liekam katliņā cukuru, pielejam atlikušos 300ml piena.

3
Gatavs

Ar kartupeļu mizojamo nogriežam miziņu no 1/4 citrona un pievienojam katliņā. Varam to darīt arī ar nazīti, taču tad jāuzmanās, lai netiek klāt balta daļa – tad krēms būs rūgtens.

4
Gatavs

Gareniski sagriežam vaniļas pāksti uz pusēm. Izgrebjam sēkliņas un ar visu pāksti liekam katliņā. Maisot, karsējam. Pirms uzvārīšanās pievienojam pienu ar miltiem.

5
Gatavs

Kad viss uzvārījies, ņemam nost no uguns un izķeksējam ārā vaniļas pāksti un citrona mizas. Tādam pat karstam pievienojam olu dzeltenumus. Nepārtraukti maisām, lai viss sajaucas viendabīgā masā. Liekam malā.

6
Gatavs

Portugālē šīs kūciņas cep mazās, apaļās metāla formītēs. Es cepu mafinu formā-pannā, kur vienlaicīgi ievietojas 12 gb. Īstenībā jau ir vienalga, kā cept, ka tikai forma būtu metāla, noteikti ne silikona.

7
Gatavs

Veikalā pirkto kārtaino bezrauga mīklu izrullējam četrstūrī un cieši satinam rullītī. Sarullēto desiņu sagriežam 12 vienādos gabaliņos.

8
Gatavs

Ieziežam formītes ar sviestu. Katrā ieliekam gabaliņu mīklas un ar pirkstiem saplacinam. Sākot no vidus, spiežam mīklu pa formītes sāniem uz augšpusi tā, lai tiek izklāta visa formas iekšpuse un veidojas vieta krēmam.

9
Gatavs

Sapildām krēmu izveidotajās mīklas bļodiņās tā, lai no augšas paliek ~0.5-0.7cm. Cepoties, krēms uzpūtīsies un, ja ieliets par daudz, var sākt plūst pāri malām.

10
Gatavs

Uzsildām krāsni uz 230°C un cepam ~20 min. Krāsnij noteikti ir jābūt riktīgi sasilušai!

11
Gatavs

Šos gardumus var ēst gan siltus, gan aukstus. Portugāļi kūciņas parasti apkaisa ar kanēli un tie, kas ir īpaši saldummīļi – vēl ar pūdercukuru.

Gards, ka nenoēsties!

Gards, ka nenoēsties!

Ideja rakstīt šo blogu radās, kad dzīvoju Portugālē, bet mana lielā meita - Latvijā. Tas bija aktīvs virtuves noslēpumu izziņas laiks, viņa daudz jautāja par receptēm, gatavošanas paņēmieniem un visām citām lietām, kas saistītas ar kulināriju. Tā nu arī sāku dokumentēt bērniem paliekošu recepšu krājumu.

Mājās gatavoti biezpiena sieriņi!
iepriekšējais
Mājās gatavoti biezpiena sieriņi!
Zemeņu balzamiko saldējums
nākamais
Zemeņu balzamiko saldējums
Mājās gatavoti biezpiena sieriņi!
iepriekšējais
Mājās gatavoti biezpiena sieriņi!
Zemeņu balzamiko saldējums
nākamais
Zemeņu balzamiko saldējums