0 0
Crema catalana jeb kataloniešu krēms

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Sastāvdaļas

Porciju skaits:
600 ml
6 gab.
150 gr.
30 gr. kūpināts siers
1 gab. “Dobeles dzirnavnieka” Auzu drumstalu kūkas maisījums
1 gab. lauru lapas
karamelei

Crema catalana jeb kataloniešu krēms

Spānijas Katalonijas puses gardums Crema Catalana

VIRTUVE

Sastāvdaļas

Pagatavošana

Dalīties

Spānijas Katalonijas puses gardums Crema Catalana pēc būtības ir ļoti līdzīgs franču Creme Brulée, taču šo gardumu neliek gatavināt cepeškrāsnī, un tas man tiešām tīk, jo karstumizturīgie deserta trauciņi palika Portugālē, bet šeit tos vēl iegādājusies neesmu.

Soļi

1
Gatavs

Ja lietojam lielveikalā pirktu citronu, to ieliekam bļodā, aplejam ar vārošu ūdeni un brīsniņu paturam. Tad ar stingru birstīti noberžam vasku un visas citas drazas, ar ko tirgotāji tos bagātinājuši.

2
Gatavs

Katliņā ielejam pienu (tie, kas nebaidās no kalorijām un vēlas bagātīgāku struktūru, daļu piena var aizstāt ar saldo krējumu), pieliekam citrona mizu un kanēļa standziņu, uzkarsējam, bet nevārām. Atstājam 5-10 minūtes, lai piens uzsūc visas garšas. Tad izķeksējam ārā citrona mizu un kanēļa standziņu un liekam atpakaļ uz uguns uzkarsēt.

3
Gatavs

Olu dzeltenumus sajaucam ar cukuru un cieti. Ja mājās nav kukurūzas ciete, droši var izmantot kartupeļu.

4
Gatavs

Ielejam olu masā 1/3 karstā piena un kārtīgi sajaucam. Tad visu lejam atpakaļ katlā pie piena un liekam uz lēnas uguns vārīties, nepārtraukti maisot, līdz krēms sabiezē. Parasti tas notiek līdz ar pirmajiem burbuļiem.

5
Gatavs

Salejam trauciņos. Vislabāk karstumizturīgos, ja pošamies karamelizēt, jo plāni stikla trauciņi pie augstas temperatūras var saplīst. Apklājam katru trauciņu ar pārtikas plēvi, to piespiežot pie krēma, lai dziestot neveidojas plēvīte. Liekam vismaz uz pāris stundām ledusskapī dzesēties.

6
Gatavs

Pirms pasniegšanas apberam ar pāris tējkarotēm cukura un ar karamelizatoru apdedzinam. Ja mājās šādas ierīces nav, ieslēdzam cepeškrāsni grila režīmā un, ja esam krēmu izvietojuši karstuma izturīgos traukos, liekam cepeškrāsnī uz augstākā plaukta apbrūnēt. Ja nu gadījumā nav pieejams neviens variants, varam vienkārši apbārstīt ar kanēļa un cukura maisījumu.


Šis deserts ir ļoti ātri un vienkārši pagatavojams un tiešām gards, ka nenoēsties!

Gards, ka nenoēsties!

Ideja rakstīt šo blogu radās, kad dzīvoju Portugālē, bet mana lielā meita - Latvijā. Tas bija aktīvs virtuves noslēpumu izziņas laiks, viņa daudz jautāja par receptēm, gatavošanas paņēmieniem un visām citām lietām, kas saistītas ar kulināriju. Tā nu arī sāku dokumentēt bērniem paliekošu recepšu krājumu.

Vistas fileja garšaugu kokteilī ar medu, apelsīnu un viskiju
iepriekšējais
Vistas fileja garšaugu kokteilī
Banānu-melleņu kūka bez miltiem un sviesta
nākamais
Banānu melleņu kūka bez miltiem un sviesta
Vistas fileja garšaugu kokteilī ar medu, apelsīnu un viskiju
iepriekšējais
Vistas fileja garšaugu kokteilī
Banānu-melleņu kūka bez miltiem un sviesta
nākamais
Banānu melleņu kūka bez miltiem un sviesta