0 0
Baltā pica ar spinātiem, kartupeļiem un rozmarīnu

Dalies ar to savā sociālajā tīklā:

Vai arī varat vienkārši nokopēt un dalīties ar šo URL

Sastāvdaļas

Porciju skaits:
Mīklas recepte:
2 tējk. sausais raugs
120 ml silts ūdens
420 gr. milti
30 gr. rupja maluma milti var arī aizvietot ar parastajiem miltiem
1 tējk. sāls
180 ml. auksts ūdens
60 ml. olīveļļa
Picai nepieciešamās sastāvdaļas:
1 gab. mīkla pamatnei iepriekš aprakstītā vai kāda cita
1 gab. (paliels) kartupelis sagriezts ļoti plānās šķēlītēs
olīveļļa
200 gr. spināti
2 - 3 gab. ķiploku daiviņas
¼ tējk. čili pārslas
2 paciņas Mozzarella siers
2 ēd.k. svaigas rozmarīna lapas + dekoram, ko uzkaisīt pa virsu beigās
50 gr. Pecorino siers var aizvietot ar “parmezānveidīgo” sieru
sāls
pipari

Baltā pica ar spinātiem, kartupeļiem un rozmarīnu

Pica sanāk kraukšķīga, ar nelielu asumiņu

Virtuve:

Sastāvdaļas

  • Mīklas recepte:

  • Picai nepieciešamās sastāvdaļas:

Pagatavošana

Dalīties

Pica sanāk kraukšķīga, ar nelielu asumiņu no čili pārslām, pikanta…. galīgi ne picu klasika ar tomātu mērci, bet ļoti garšīga.

Soļi

1
Gatavs

Mīklas pagatavošana:

Sauso raugu sajauc ar silto ūdeni. Pievieno nedaudz miltus – aptuveni 30 gramus(milti + rupjā maluma milti iepriekš sajaukti). Kārtīgi samaisa. Atstāj, kamēr uzmet dažus burbuļus uz aptuveni 30 minūtēm.
Atlikušajiem miltiem izmaisa cauri sāli un ber klāt pie rauga + pievieno aukstu ūdeni un olīveļļu. Kārtīgi visu samaisa. Tālāk mīklu izliek uz virsmas, kas nedaudz apkaisīta ar miltiem un turpina mīcīt ar rokām, kamēr mīkla kļūs mīksta un elastīga. Vismaz 10 minūtes ( ja ar mikseri – tad 5 min.). Kad gatavs, mīklu liek viegli ieeļļotā bļodā un apsmērē virsmu ar olīveļļu. Bļodai uzliek pārtikas plēvi un apklāj ar kādu skaistu dvielīti. Liek siltā vietā, lai sākas rūgšanas process un mīkla paceļas dubultos apmēros. Pēc aptuveni 1 stundas mīkla jānospiež uz leju un jāļauj vēlreiz uzrūgt – aptuveni vēl 45 minūtes.

2
Gatavs

Picas pagatavošana:

Vispirms ieslēdz cepeškrāsni uz 190 grādiem. Sagriež kartupeli smalkās šķēlītēs. Aplaista ar olīveļļu un sāli. Liek uz cepešpannas, vēlams, lai šķēlītes viena ar otru nepārklātos. Cep aptuveni 15 - 20 min. Izņem ārā, lai atdziest.

3
Gatavs

Cepeškrāsnī palielina temperatūru uz 220 grādiem. Uzkarsētā pannā apcep spinātus (sagrieztus palielos gabalos) kopā ar ķiploku un čilli pārslām. Aptuveni 1 minūti. Aplej ar aukstu ūdeni.

4
Gatavs

Sagatavo pārējās sastāvdaļas – sagriež Mozzarella sieru, ķiploku, Pecorino sieru, rozmarīna lapiņas un sadala 2 daļās (ja būs 2 picas).

5
Gatavs

Izveltnē picas mīklu, apsmērē ar olīveļļu, apkaisa ar ķiploku gabaliņiem, liek virsū Mozzarella sieru, kartupeļu šķēlītes un spinātus. Pārkaisa ar Pecorino sieru. Cep uz zemākā plaukta cepeškrāsnī aptuveni 15 minūtes.

6
Gatavs

Atliek tikai pirms pasniegšanas pārkaisīt ar melnajiem pipariem, rozmarīna lapiņām, nedaudz olīveļļas…. un baltā pica jau kūst jūsu mutē!


Lai labi garšo!

zalidzivojam.lv

Ir tāds teiciens “dzīvot zaļi”. Ar to es domāju ne tikai uzturēt veselīgus ēšanas paradumus, šķirot atkritumus, bet arī dzīvot tā, lai pašiem būtu interesanti un aizraujoši, proti, dzīvot kvalitatīvi. Ne tikai attiecībā uz ēšanu, bet arī uz dzīves sīkumiem, ikdienu, lai padarītu to krāšņāku un atmiņām bagātāku, lai mani bērni varētu atcerēties savu bērnību kā neaizmirstamu laiku, kad ar vecākiem “dzīvoja zaļi”. http://www.zalidzivojam.lv Šīs lapas mērķis ir laika gaitā, izmēģinot dažādas receptes un lietas, izveidot mūsu ģimenes recepšu grāmatu ar mīļākajiem ēdieniem, ko mani dēli saņems uzsākot savu ģimeni. Veidosim mūsu ģimenes mirkļus garšīgus un kvalitatīvus:) Ja vēl kādam iepatiksies mana ideja vai ir vēlme padalīties ar kādu savu interesantu ietiekumu – būšu priecīga!

Mazsālītie gurķīši
iepriekšējais
Mazsālītie gurķīši
Jogurta parfē ar zemenēm
nākamais
Jogurta parfē ar zemenēm
Mazsālītie gurķīši
iepriekšējais
Mazsālītie gurķīši
Jogurta parfē ar zemenēm
nākamais
Jogurta parfē ar zemenēm