0 0
Cāļa gaļas un biezpiena kotletītes ar citronu un piparmētru

Dalies ar to savā sociālajā tīklā:

Vai arī varat vienkārši nokopēt un dalīties ar šo URL

Sastāvdaļas

Porciju skaits:
550 gr. atkauloti vistas šķiņķīši atkauloti un atādoti cāļa šķiņķīši
350 gr. 5% biezpiens
1 gab. sīpols neliels
2 gab. ķiploka daiviņas
1 gab. ola
¼ gab. citrona miziņa
10 gab. piparmētras lapiņas
sāls
pipari
pāris pilieni plāts ieziešanai eļļas

Cāļa gaļas un biezpiena kotletītes ar citronu un piparmētru

Kotletes sanāk debešķīgi maigas, mīkstas, sulīgas.

Virtuve:

Sastāvdaļas

Pagatavošana

Dalīties

Atceros, kad pirms gadiem 15 – 18 no kāda ēstmīļa uzzināju, ka esot ļoti garšīgi salāti – garneles + mājas siers + zaļumi, nogrozīju galvu lielā neuzticībā, jo manā prātā varēja pastāvēt tikai kombinācija garneles + zaļumi vai mājas siers + zaļumi, bet nekādi visi trīs ingredienti kopumā. Tomēr, neskatoties uz itkā nesavienojamiem produktiem, šāda kombinācija izrādījās patiesi ļoti garšīga.

Tieši tāda pati reakcija man bija, kad izdzirdēju par gaļas un biezpiena savienojumu kotletēs! Manā centrālajā datu krātuvē (tā atrodas galvā), starp daudzām citām, atrodas mapīte ar uzrakstu “gaļa” un mapīte – “biezpiens”. Vienā mapē esošos failus nekādi nevar pārnest uz citu mapi – momentāni iedegas sarkanais signāls un acu priekšā milzīgiem burtiem sāk mirgot ERROR!

Taču, tā kā man ļoti tīk viss jaunais un neierastais, nolēmu izmēģināt dabūt gatavu šo manam prātam neaptveramo salikumu. Un sanāca. Ļoti, ļoti gardi! Pirmoreiz cepu ar tītara gaļu, otrreiz – ar cūku. Tītars patika labāk par cūku, bet cāļa gaļa – nu gards, ka nenoēsties! To arī šoreiz piedāvāšu.

Kotletes sanāk debešķīgi maigas, mīkstas, sulīgas. Pateicoties cepšanai cepeškrāsnī, tur arī nav pievienotas liekas taukvielas. Un smalkās citrona un piparmētras notis… mmmmm… neuzbāzīgas, bet piešķir dikti feinu garšas niansi. Biezpiens nemaz nav jūtams, tikai ļoti maiga vistas gaļas garša:)

Soļi

1
Gatavs

Samaļam gaļu ar sīpoliem un ķiplokiem. Samaisām ar biezpienu, olu, sāli, pipariem, citrona miziņu un smalki sagrieztu piparmētru.

2
Gatavs

Veidojam nelielas kotletītes un izvietojam uz cepamās plāts, kas apziesta ar pāris pilieniem eļļas.

3
Gatavs

Cepam 200°C kādas 40-45 minūtes, līdz kotletes ir kļuvušas skaisti brūnas.


Gards, ka nenoēsties!

Gards, ka nenoēsties!

Ideja rakstīt šo blogu radās, kad dzīvoju Portugālē, bet mana lielā meita - Latvijā. Tas bija aktīvs virtuves noslēpumu izziņas laiks, viņa daudz jautāja par receptēm, gatavošanas paņēmieniem un visām citām lietām, kas saistītas ar kulināriju. Tā nu arī sāku dokumentēt bērniem paliekošu recepšu krājumu.

Biešu un bumbieru salāti
iepriekšējais
Biešu un bumbieru salāti
Krēms brulē ar avenēm
nākamais
Krēms brulē ar avenēm
Biešu un bumbieru salāti
iepriekšējais
Biešu un bumbieru salāti
Krēms brulē ar avenēm
nākamais
Krēms brulē ar avenēm