0 0
Vaniļas saldējums

Dalies ar to savā sociālajā tīklā:

Vai arī varat vienkārši nokopēt un dalīties ar šo URL

Sastāvdaļas

600 ml piens
400 ml saldais krējums
75 gr sviests
½ gab. vaniļas pāksts
3 gab. olas
3 gab. olu dzeltenumi
200 gr. cukurs

Vaniļas saldējums

Vaniļas saldējums iz izgājušā gadu simteņa

Virtuve:

Sastāvdaļas

Pagatavošana

Dalīties

Man ļoti patīk piedzīvojumi. Ja nav iespējas lielos attālumos pārvietoties telpā un laikā, piedzīvojumus rodot eksotiskās vietās un lietās, tie ir jāmeklē tepat, tur kur dotajā brīdī atrodies.

Ideja manam šīsvasaras piedzīvojumam radās, kad ieraudzīju bonbonga.lv saimnieces Ingas dižo mantojumu – vec-vec-vecmāmiņas recepšu kladi. Tas ir tik interesanti! Pamēģināt pagatavot kaut ko tik ļoti senu, turklāt, ņemot talkā pašas izdomu, jo receptēs ir norādītas tikai sastāvdaļas. Viss alķīmijas process paliek katra gatavotāja ziņā, un tieši tas ir pats aizraujošākais:)

Vaniļas saldējuma, kā arī citu saldējuma veidu, oriģinālā recepte ir atrodama šeit (starp citu, pārrakstīta tieši tādā valodā kā sendienās), šī būs mana versija. Veicu pavisam nebūtiskas izmaiņas – samazināju produktu daudzumu uz pusi un nedaudz pamainīju piena/saldā krējuma proporcijas. Ak, jā. Vaniļu tomēr ieteiktu likt klāt veselu pāksti, lai garša izteiktāka!

Soļi

1
Gatavs

Katliņā ielejam pienu, saldo krējumu, ieliekam sviestu un 2/3 cukura. Vaniļas pāksti pārgriežam uz pusēm, vienu pusīti noliekam malā. Ar nazīti izņemam sēkliņas un kopā ar pāksts pusīti pievienojam klāt visam katliņa saturam. Uzvārām, ik pa brīdim apmaisot.

2
Gatavs

Pa to laiku saputojam olas un olu dzeltenumus ar atlikušo cukuru.

3
Gatavs

Kad piena masa uzvārījusies, izņemam ārā pāksti un, nepārtraukti maisot, lejam 1/3 klāt olām. Liekam katliņu atpakaļ uz lēnas uguns un, maisot, lejam atpakaļ sajaukto olu masu.

4
Gatavs

Tālāk ir jābūt ļoti uzmanīgiem! Ja ir pieejams termometrs, karsējam masu līdz 80°C. Ja termometra nav, raujam katlu nost no uguns tad, kad masa sāk biezēt. Visu laiku maisām! Ja mēs pārkarsēsim un saldējuma masa uzvārīsies, olas saies pārslās un saldējuma konsistence nebūs viendabīga, un tas nemaz nebūs forši.

5
Gatavs

Katliņu ievietojam ar aukstu ūdeni piepildītā izlietnē vai vannā, lai ātrāk atdziest. Atdzišanas procesā pāris reizes apmaisām.

6
Gatavs

Kad viss atdzisis, lejam saldējuma mašīnā, ja tādas nav - lēzenā stikla traukā un liekam saldētavā. Ik pa 30 minūtēm kārtīgi apmaisām, līdz saldējums ieguvis vēlamo konsistenci. Man parasti viss process aizņem kādas 2 - 2.5h.

7
Gatavs

Gatavojot šo saldējumu, man radās jautājums - kā nez pagājušā gadsimta sākumā ļauži gatavināja saldējumu? Vai tad jau bija saldētavas izgudrotas?


Lai garšo!

Gards, ka nenoēsties!

Ideja rakstīt šo blogu radās, kad dzīvoju Portugālē, bet mana lielā meita - Latvijā. Tas bija aktīvs virtuves noslēpumu izziņas laiks, viņa daudz jautāja par receptēm, gatavošanas paņēmieniem un visām citām lietām, kas saistītas ar kulināriju. Tā nu arī sāku dokumentēt bērniem paliekošu recepšu krājumu.

Kokteilis: Cape Codder
iepriekšējais
Kokteilis Cape Codder
Mājās gatavoti biezpiena sieriņi!
nākamais
Mājās gatavoti biezpiena sieriņi!
Kokteilis: Cape Codder
iepriekšējais
Kokteilis Cape Codder
Mājās gatavoti biezpiena sieriņi!
nākamais
Mājās gatavoti biezpiena sieriņi!