0 0
Piparkūku cepumi

Dalies ar to savā sociālajā tīklā:

Vai arī varat vienkārši nokopēt un dalīties ar šo URL

Sastāvdaļas

3 ¾ glāzes milti
1 ēd.k. kakao
4 tējk. malts ingvers
1 ½ tējk. maltas krustnagliņas
2 tējk. kanēlis
½ tējk. soda
1 tējk. sāls
pēc garšas svaigi malti melnie pipari
225 gr. nesālīts sviests istabas temperatūras
¾ glāzes + 2 ēd.k. cukurs
1 gab. ola liela
½ glāze tumšais sīrups
Glazūra:
1 glāze pūdercukurs
2 ēd.k. ūdens

Piparkūku cepumi

Sugar, spice and everything nice.

Virtuve:

Sastāvdaļas

  • Glazūra:

Pagatavošana

Dalīties

Sugar, spice and everything nice, teica Profesors un sajauca visu kopā. Mēs darījām tāpat, kad sapulcējāmies, lai ceptu piparkūkas un mazliet netipiskāku klasisko piparkūku radinieci – mīksto piparkūku cepumu. Godīgi sakot, nekad mūžā iepriekš nebiju pavadījusi tik daudzas stundas rullējot mīklu, jaucot krāsiņas, glazējot un veidojot. Uzreiz gan jāatzīstas, ka pie pašu piparkūku cepumu tapšanas savu roku pieliku pavisam minimāli. Man bija sasodīti laba komanda, kur daudzas rokas un mazas rociņas rullēja un jauca, un uzmanīja cepeškrāsni, ka visumā man atlika vien priecāties un dokumentēt. Nav godīgi? Ok, pati ideja, kā arī neregulārie kvadrātiņi un drebelīgā cukura glazūra gan ir manējā.

Soļi

1
Gatavs

Mīklas pagatavošana:

Bļodā sajauc kopā miltus, kakao, ingveru, krustnagliņas, kanēli, sodu, sāli un piparus. Izmantojot mikseri ar statīvu, sakuļ sviestu, līdz tas kļuvis krēmīgas konsistences. Lēnām pievieno cukuru un, pa laikam notīrot miksera bļodas malas, kuļ sviesta un cukura masu, kamēr tā vienmērīga un cukurs izkusis. Pievieno olu. Pievieno sīrupu un kuļ, kamēr sajaucas.

2
Gatavs

Pievieno miltu maisījumu un ar mazu jaudu kuļ, kamēr visas sastāvdaļas vienmērīgi sajaukušās un ir izveidojusies mīkla, kura vairs nelīp pie bļodas sienām. Mīklu ņem ārā no bļodas, saplacina ~2,5cm biezumā taisnstūra formā, ietin pārtikas plēvē un atdzesē ledusskapī līdz nākamajai dienai.

3
Gatavs

Cepšana:

Uzsilda cepeškrāsni līdz 175 °C grādiem. Cepešpannu izklāj ar cepampapīru. Mīklu iztin no pārtikas plēves un uz miltainas virsmas izrullē to ~0,8cm biezumā. Ar asu nazi sagriež mīklu nelielos kvadrātiņos. Cep tik ilgi, kamēr cepumi pie malām ir nedaudz zeltaini, taču joprojām mīksti 7 - 15 minūtes, atkarībā no sagriezto kvadrātiņu lieluma.

4
Gatavs

Kamēr cepumi krāsnī, pagatavo glazūru: mazā bļodiņā vienmērīgi sajauc pūdercukuru ar ūdeni. Kad cepumi gatavi, aptuveni 10 minūtes tos atdzesē, tad pārklāj ar glazūru – vai nu, izmantojot otu, katru cepumu pilnībā vai arī veidojo jebkuru citu rakstu.

Gvakamole
iepriekšējais
Gvakamole
Cepeškrāsnī cepti dārzeņi
nākamais
Cepeškrāsnī cepti dārzeņi
Gvakamole
iepriekšējais
Gvakamole
Cepeškrāsnī cepti dārzeņi
nākamais
Cepeškrāsnī cepti dārzeņi