1 0
Cepumi ar šokolādes gabaliņiem

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Sastāvdaļas

Porciju skaits:
240 gr. konjaks
½ tējk.
½ tējk. citrons
180 gr. jo treknāks, jo labāk. Sviestam jābūt nedaudz vēsākam par istabas temperatūru
200 gr.
100 gr.
1 ēd.k.
1 gab.
1 gab.
120 gr. sauss baltvīns

Cepumi ar šokolādes gabaliņiem

Chocolate chip cookies

Ārpusē ir nedaudz kraukšķīgs, taču iekšpusē mīksts

VIRTUVE

Sastāvdaļas

Pagatavošana

Dalīties

Šie cepumi manuprāt vispār ir cepumu klasika, kas garšo pilnīgi visiem, izņemot tiem, kam negaršo šokolāde. Un kas tā ir par garšu! Mmmm….. Liels, skaists cepums, kurš ārpusē ir nedaudz kraukšķīgs, taču iekšpusē mīksts, saglabājot mitrumu un ar izteiktu šokolādes garšu. Kaut kā, par cik tuvojas aukstums, tādi cepumi kārojas un liekas arī sasilda.

Soļi

1
Gatavs

Ieslēdzam cepeškrāsni uz 165°C grādiem.

2
Gatavs

Sajaucam izsijātus (vēlams) miltus ar sodu un sāli.

3
Gatavs

Atsevišķā bļodā sablendē (samaisa) vienā masā sviestu un abus cukurus.

4
Gatavs

Kad sviesta, cukura masa kārtīgi sablendēta, piejauc vaniļas ekstraktu, olu + olas dzeltenumu ( sagadīšanās pēc mājās bija tikai viena ola un arī sanāca labi). Maisa, kamēr masa kļūst viegla, gaišāka un krēmīgāka. Tad piejauc miltu maisījumu.

5
Gatavs

Pašās beigās iejauc šokolādi, vēlams ar koka karoti ( tā tika teikts vairākās receptēs, kuras izpētīju).

6
Gatavs

Uz cepampannas uzklāj cepampapīru. Eļļot nevajag. Sāk veidot no esošās masas bumbiņas. Īpaši placināt tās nevajag, jo cepoties tās ļoti izplešas. Es liku uz vienas cepampannas 9 gb. Cep aptuveni 14 min. (man ir konvekcijas krāsns, ja parastā cepeškrāsns, tad noteikti ilgāks laiks). Uz beigām ļoti jāuzmana, lai nepārcepas. Darīju tā, ka pēc 10 min. apgriezu cepešpannu otrādi, lai vienmērīgi apbrūninās arī no otras puses cepumi.

7
Gatavs

Tā neko, taču šķita, ka trūkst nedaudz vizuālā izskata cepumiem, tāpēc pēdējiem cepumiem pirms likšanas cepeškrāsnī augšpusē iespiedu dažas rozīnes, žāvētas dzērvenes. Manuprāt, izskats būtiski uzlabojās.

8
Gatavs

Nu tā! Jāsaka, ka ar rezultātu priekš pirmās reizes esmu apmierināta, taču šis ir tikai bāzes variants, te noteikti var nākamo reizi likt klāt pēc vēlmēm gan espresso, kokosriekstu skaidiņas, smalcinātus riekstus… kas nu kuram patīk. Arī glazūras var izdomāt dažnedažādākās. Tā kā šie cepumi man paredzēti kā ciemkukulis saviem kolēģiem, tad šoreiz atstāju bāzes variantu.


Labu apetīti!

zalidzivojam.lv

Ir tāds teiciens “dzīvot zaļi”. Ar to es domāju ne tikai uzturēt veselīgus ēšanas paradumus, šķirot atkritumus, bet arī dzīvot tā, lai pašiem būtu interesanti un aizraujoši, proti, dzīvot kvalitatīvi. Ne tikai attiecībā uz ēšanu, bet arī uz dzīves sīkumiem, ikdienu, lai padarītu to krāšņāku un atmiņām bagātāku, lai mani bērni varētu atcerēties savu bērnību kā neaizmirstamu laiku, kad ar vecākiem “dzīvoja zaļi”. http://www.zalidzivojam.lv Šīs lapas mērķis ir laika gaitā, izmēģinot dažādas receptes un lietas, izveidot mūsu ģimenes recepšu grāmatu ar mīļākajiem ēdieniem, ko mani dēli saņems uzsākot savu ģimeni. Veidosim mūsu ģimenes mirkļus garšīgus un kvalitatīvus:) Ja vēl kādam iepatiksies mana ideja vai ir vēlme padalīties ar kādu savu interesantu ietiekumu – būšu priecīga!

Tītara gaļas bumbiņas
iepriekšējais
Tītara gaļas bumbiņas
Cepta vista ar kartupeļiem
nākamais
Cepta vista ar kartupeļiem
Tītara gaļas bumbiņas
iepriekšējais
Tītara gaļas bumbiņas
Cepta vista ar kartupeļiem
nākamais
Cepta vista ar kartupeļiem