0 0
Alus braunijs ar alus karameli

Dalies ar to savā sociālajā tīklā:

Vai arī varat vienkārši nokopēt un dalīties ar šo URL

Sastāvdaļas

Sastāvdaļas braunijam:
120 gr. milti
1 ēd.k. kakao pulveris
šķipsniņa sāls
110 gr. sviests
200 gr. melnā šokolāde
250 gr. brūnais cukurs
2 gab. olas
300 ml alus
Sastāvdaļas karamelei:
150 gr. cukurs
2-4 ēd.k. alus
100 gr. sviests
50 gr. sāls kliņģerīši

Alus braunijs ar alus karameli

Mežpils alus

Linda Vilmansone - Virbule piedāvā alus braunijs ar alus karameli

Virtuve:

Sastāvdaļas

  • Sastāvdaļas braunijam:

  • Sastāvdaļas karamelei:

Pagatavošana

Dalīties

Visspilgtāk alus un siers latviešiem saistās ar Jāņiem, taču abus šos produktus var labi integrēt maltītēs visas vasaras garumā – ko labi iesākam svētkos, to paņemam līdzi arī turpmākajiem vasaras mēnešiem, izbaudot sauli, siltumu un iespēju ēdienu baudīt svaigā gaisā. Kā izrādās, alus ir ne tikai atsvaidzinošs dzēriens, bet arī lieliska piedeva ēdieniem, piešķirot interesantas garšas nianses gaļai un citiem ēdieniem. Tieši tādēļ ēdienu stiliste un pavāre Linda Vilmansone – Virbule piedāvā alus braunijs ar alus karameli. Linda receptēs izmantoja “Mežpils Speciālo” alu – tas ir viegls lager, kas labi garšo kopā ar salātiem, sieru un visdažādākajām uzkodām. Izmantojot citu alus veidu, piemēram, tumšo alu, ēdiens iegūs pilnīgi citu, savādāku garšu buķeti, atklājot ko citu. Ļaujies eksperimentiem!

Soļi

1
Gatavs

Bļodiņā virs katla ūdens peldē izkausē šokolādi un sviestu.

2
Gatavs

Atsevišķā bļodā sakuļ olas un pakāpeniski pievieno izkausēto šokolādi ar sviestu. Pamazām pievieno visas sausās sastāvdaļas un alu.

3
Gatavs

Maisa līdz izveidojusies viendabīga masa. To lej cepamajā traukā, kas izklāts ar cepamo papīru, un liek līdz 200 °C temperatūrai sakarsētā krāsnī cepties aptuveni 35 minūtes.

4
Gatavs

Tikmēr pagatavo karameli. Katliņā uz nelielas uguns karsē cukuru, kam pievienots alus. Ļauj tam lēnām izkust un karamelizēties, visu laiku pieskatot katliņu. Maisīt nav nepieciešams. Kad cukurs izkusis, karameli var apmaisīt. Pievieno sviestu un iemaisa to masā.
!!! Nekādā gadījumā gatavošanas procesa laikā karameli nedrīkst pagaršot, jo tā ir ļoti karsta un var radīt mutes apdegumus. Pagaršo tikai atdzisušu karameli.

5
Gatavs

Gatavu brauniju pārlej vai apziež ar karameli un dekorē ar sāls kliņģerīšiem.

Receptes

receptes.eu – mājas lapa iedvesmai gardai malītei svētkiem un ikdienai! Katrs apmeklētājs šeit var atklāt sev jaunas receptes, praktiskus padomus vai noderīgu informāciju par ēdienu! Mēs saviem lasītājiem piedāvājam pārbaudītas un pašu gatavotas receptes, kas dod uzticību gaidāmajam rezultātam. Lai iedvesmojošas garšas! receptes.eu

Cūkgaļas šašliks
iepriekšējais
Cūkgaļas šašliks
Zaļo zirnīšu krēmzupa ar piparmētrām
nākamais
Zaļo zirnīšu krēmzupa ar piparmētrām
Cūkgaļas šašliks
iepriekšējais
Cūkgaļas šašliks
Zaļo zirnīšu krēmzupa ar piparmētrām
nākamais
Zaļo zirnīšu krēmzupa ar piparmētrām