0 0
Tomātu oregano ķiploku fokača

Dalies ar to savā sociālajā tīklā:

Vai arī varat vienkārši nokopēt un dalīties ar šo URL

Sastāvdaļas

Porciju skaits:
Sastāvdaļas mīklai:
300 gr. kviešu milti (nr.812/1. šķira)
2 tēj.k. cukurs
1 tēj.k. sāls
6 gr. sausais raugs
180 ml remdens ūdens
Sastāvdaļas pildījumam:
tomāti
1 ēd.k. kaltēts oregano raudene
2 ēd.k. olīveļļa
2 gab. ķiploka daiviņas
sāls

Tomātu oregano ķiploku fokača

Focaccia Bread

Gribu katru iedrošināt, cik vienkārši tas ir.

Virtuve:

Sastāvdaļas

  • Sastāvdaļas mīklai:

  • Sastāvdaļas pildījumam:

Pagatavošana

Dalīties

Maizi mājās sāku cept Portugālē, kur ļoti trūka man tik mīļā dažādu graudu un rupjmaizīte. Tā kā esmu slinka mīklas mīcītāja, toreiz iegadāju maizes cepamo mašīnu – brīnumaparātu manā saprašanā:)) Cik tur tā darba, vakarā saliek iekšā visas nepieciešamās izejvielas, saspaida podziņas un no rīta var mosties ar tikko ceptas maizes smaržu virtuvē! Jāpiebilst, ka es nekad neesmu izmantojusi gatavos maisījumus, jo tad, manuprāt, zūd pašceptas maizes nozīme. Kā nekā maisījumi ir pilni ar dažādiem uzlabotajiem un citām nevajadzīgam drazām.

Kad atgriezos Latvijā, maizes krāsniņai vairāk nebija tādas nozīmes. Pie mums ir pieejama katra gaumei atbilstoša maizīte un mani piedāvājums apmierināja vēl ilgi. Kamēr apnika! Nu esmu atkal ķērusies klāt maizes cepšanai mājās, taču šoreiz, mīcot ar rokām un cepot cepeškrāsnī.

Soļi

1
Gatavs

Bļodā ieberam miltus, sāli, cukuru. Viducī izveidojam bedrīti, ieberam raugu un lejam klāt pa druskai ūdeni, ar roku maisot klāt miltus. Kārtīgi sajaucam miltus ar ūdeni un liekam mīklu uz galda. Mīcām kādas 4-5 min. līdz mīkla vairāk nelīp pie rokām. Izveidojam bumbu, apkaisām ar miltiem, nolīdzinam, liekam iekšā bļodā, apsedzam ar tīru drāniņu un novietojam siltā vietā uz ~40 min. uzrūgt.

2
Gatavs

Kamēr mīkla rūgst, sarīvējam vai spiedē izspiežam ķiploku. Sajaucam ar oregano un olīveļļu. Ja izmantojam lielus tomātus, tos sagriežam daivās. Ķiršu tomātiņus var atstāt veselus.

3
Gatavs

Kad mīkla ir palielinājusies apjomā vismaz divas reizes, uz cepamās plātes uzklājam cepampapīru un liekam virsū mīklu, ar dūrēm no tās izspiežot gaisu un izlīdzinam, aptuveni 1.5 cm biezumā. Pārziežam ar ķiploku maisījumu, iespiežam tomātus un ar pirkstu sabakstām mīklu, lai pildījums iesūcas dziļāk. Apklājam ar dvielīti un ļaujam mīklai pacelties vēlreiz, tas aizņēms kādas 20-30 min.

4
Gatavs

Uzkarsējam krāsni līdz 220°C un cepam ~20 min.


Lai gards, ka nenoēsties!

Gards, ka nenoēsties!

Ideja rakstīt šo blogu radās, kad dzīvoju Portugālē, bet mana lielā meita - Latvijā. Tas bija aktīvs virtuves noslēpumu izziņas laiks, viņa daudz jautāja par receptēm, gatavošanas paņēmieniem un visām citām lietām, kas saistītas ar kulināriju. Tā nu arī sāku dokumentēt bērniem paliekošu recepšu krājumu.

Vista dārzeņos
iepriekšējais
Vista dārzeņos
Gaišās mīklas piparkūkas
nākamais
Gaišās mīklas piparkūkas
Vista dārzeņos
iepriekšējais
Vista dārzeņos
Gaišās mīklas piparkūkas
nākamais
Gaišās mīklas piparkūkas