Klasiskie krabju salāti ar gurķi

Klasiskie krabju salāti ar gurķi

88%

Porcijas

6

Pagatavošana

40 min.

Sastāvdaļas:

krabju nūjiņas 600 g
konservētās kukurūzas 2 bundžas
olas 6
rīsu 100 g
sīpola 1 gab.
majonēzes 200 g
gurķu 2 gab.
Zaļumi pēc garšas
Sāls pēc garšas

Kā gatavot:

  1. Lielā kastrolī uzvārīt 1 l ūdens, pievienot sāli. Rīsus vairākas reizes nomazgāt zem tekoša ūdens. Rīsus iebērt vārošā ūdenī, gatavot apmaisot aptuveni 20 minūtes. Svarīgi sekot, lai rīsi nepārvārītos. Padoms! Vārīšanās beigās pievienotā ēdamkarote citrona sulas rīsus padarīs sniegbaltus. Izvārītos rīsus ielikt caurdurī, noskalot siltā! Vārītā ūdenī un labi atdzesēt, bet tikai ne ledusskapī. Olas apliet ar aukstu ūdeni un uzlikt uz plīts. Pēc tam, kad ūdens aizvārījies, vārīt olas uz vidējas liesmas 10 minūtes. Lai olas būtu viegli notīrīt, pēc uzvārīšanas tās apliet ar aukstu ūdeni.
  2. Krabju nūjiņas izņemt no iepakojuma, noņemt individuālo celofāna iepakojumu. Krabju nūjiņas sagriezt sīkos kubiņos. Olas notīrīt no čaumalas un tāpat sagriezt sīkos kubiņos. Gurķus sagriezt sīkos kubiņos.
  3. Pusi sīpola sīki sagriezt. Pēc vēlēšanās sīpolus var nepievienot, bet sīpoli salātiem sniedz sulīgumu un labi iederas kopā ar visiem pārējiem ingredientiem. Kukurūzu no bundžas izliek uz sieta, lai notek šķidrums.
  4. Dziļā salāttraukā pievieno krabju nūjiņas, kukurūzu, rīsus, olas un sīpolus. Salātus pēc garšas pasālīt, pievienot piparus un iemaisīt majonēzi. Pirms pasniegšanas salātus nolikt ledusskapī.

Dalīties & Drukāt