0 0
Ķirbju zupiņa Taizemes gaumē

Dalies ar to savā sociālajā tīklā:

Vai arī varat vienkārši nokopēt un dalīties ar šo URL

Sastāvdaļas

3 ēd.k. eļļa olīveļļa, makadēmijas riekstu eļļu vai cita
1 kg ķirbis kubiņos sagriezts
dažas šķipsnas oregano ja patīk
1 gab. sarkanais sīpols
1 gab. baltais sīpols
400 ml kokospiens
1 ēd.k. sarkanā karija pasta
0.5 l buljons dārzeņu vai vistas
1 ēd.k. brūnais cukurs
1 ēd.k. zivju mērce fish sauce
100 gr. koriandrs kinzas
1 gab. laima sula vai citrona sula

Ķirbju zupiņa Taizemes gaumē

Šī ķirbju zupa garšos tiem, kam patīk Taizemes virtuve

Virtuve:

  Sastāvdaļas

  Pagatavošana

  Dalīties

  Manuprāt rudeni no visiem dārzeņiem un ogām vislabāk simbolizē viens skaists, apaļīgs ķirbītis. Tādēļ kādu dienu ieniru Interneta tīmekļos labas, jaunas receptes meklējumos, ko arī atradu.
  Šī ķirbju zupa garšos tiem, kam patīk Taizemes virtuve – ar ķirbi, kokospienu un sarkanā karija pastu, kas piedod šim ēdienam patīkamu asumiņu.

  Soļi

  1
  Gatavs

  Uzsildam cepeškrāsni uz 180 grādiem. Sagriežam kubiņos ķirbi. Uzliekam uz cepampannas cepamo papīru, izkārtojam ķirbju gabaliņus. Pārlaistam ar eļļu, nedaudz sāls un oregano (oregano ir mans papildinājums oriģinālajai receptei – un ķirbji sanāk tik garšīgi, ka var lietot visādos veidos – salātos, piemēram, grūbu risoto). Liek cepties uz kādām 25 – 30 min., kamēr mīksti un aromātiski.

  2
  Gatavs

  Tikmēr sagriež sīpolus, liek cepties katlā ar biezu dibeni (iesaku tur, kur vārīsiet šo zupu), kamēr caurspīdīgi. Pielej klāt ¼ kokospienu un 1 ēd.k. sarkanā karija pastas, ļauj lēni pasautēties 5 minūtes, pa laikam apmaisot. Tad lej klāt atlikušo kokospienu, buljonu, zivju mērci un brūno cukuru un izceptos ķirbjus. Atļauj vēl pasautēties kādas 5-10 minūtes, tikmēr sagriež koriandru (dažas lapiņas atstājot dekoram) un arī pievieno zupai. Tad ņem virtuves draugu- rokas blenderi un sablendē visu skaistā, viendabīgā masā, piespiež klāt citrona vai laima sulu un nomēģina vai netrūkst kāda no garšām. Ja viss labi – atliek liet šķīvjos,izdekorēt ar saldo krējumu, ķirbju sēkliņām un koriandra lapiņām vai kādu citu jūsu iecerētu dekoru.


  Lai labi garšo!

  3
  Gatavs

  zalidzivojam.lv

  Ir tāds teiciens “dzīvot zaļi”. Ar to es domāju ne tikai uzturēt veselīgus ēšanas paradumus, šķirot atkritumus, bet arī dzīvot tā, lai pašiem būtu interesanti un aizraujoši, proti, dzīvot kvalitatīvi. Ne tikai attiecībā uz ēšanu, bet arī uz dzīves sīkumiem, ikdienu, lai padarītu to krāšņāku un atmiņām bagātāku, lai mani bērni varētu atcerēties savu bērnību kā neaizmirstamu laiku, kad ar vecākiem “dzīvoja zaļi”. http://www.zalidzivojam.lv Šīs lapas mērķis ir laika gaitā, izmēģinot dažādas receptes un lietas, izveidot mūsu ģimenes recepšu grāmatu ar mīļākajiem ēdieniem, ko mani dēli saņems uzsākot savu ģimeni. Veidosim mūsu ģimenes mirkļus garšīgus un kvalitatīvus:) Ja vēl kādam iepatiksies mana ideja vai ir vēlme padalīties ar kādu savu interesantu ietiekumu – būšu priecīga!

  Plovs ar vistu, riekstiem un žāvētiem augļiem
  iepriekšējais
  Plovs ar vistu, riekstiem un žāvētiem augļiem
  Dārzeņu zupa
  nākamais
  Dārzeņu zupa
  Plovs ar vistu, riekstiem un žāvētiem augļiem
  iepriekšējais
  Plovs ar vistu, riekstiem un žāvētiem augļiem
  Dārzeņu zupa
  nākamais
  Dārzeņu zupa