0 0
Kimči

Dalies ar to savā sociālajā tīklā:

Vai arī varat vienkārši nokopēt un dalīties ar šo URL

Sastāvdaļas

1 gab. ķīnas kāposts
½ gab. baltais redīss
2 - 3 gab. burkāni
pēc garšas lociņi
1 gab. ābols
35 gr. ingvers
3 gab. ķiploka daiviņas
20 gr. čili pārslas pēc paša izjūtām - atkarībā cik ļoti mīlat asumiņu čili pārslas vai asā paprika
30 gr. sāls
nedaudz Fish sauce

Kimči

Kimchi

Kimči uzlabo kunģa darbību, imūno sistēmu, veido dabīgos antioksidantus, uzlabo sejas ādu, samazina holesterīnu, kā arī normalizē cukura līmeni asinīs

Virtuve:

Sastāvdaļas

Pagatavošana

Dalīties

Vēlos padalīties ar vēl vienu jaunatklājumu. Mani šī recepte piesaistīja tādēļ, ka, izlasot tās labās īpašības jeb pievienoto vērtību, ko šis ēdiens sniedz, likās kā ideāls apvienojums – garšīgi, interesanti un vēl veselīgi. Šis ēdiens vai drīzāk ēdienu piedeva jeb salāti kļūst labāks ar katru dienu. Kimči oriģināli nāk no Korejiešu virtuves, kur Kimchi nozīmē raudzēts produkts, kas sastāv no dažādiem dārzeņiem un garšvielām. Pārsvarā vispopulārākais ar ko parasti saprot Kimchi ir tas, kas gatavots no kāpostiem.

Kimči, pateicoties labvēlīgajām baktērijām, kas izveidojas rūgšanas procesā, sniedz daudz labumus – uzlabo kunģa darbību, imūno sistēmu, veido dabīgos antioksidantus, uzlabo sejas ādu, samazina holesterīnu, kā arī normalizē cukura līmeni asinīs.

Vārdu sakot, brīnumprodukts veselībai ar asu, specifisku garšu un, kā jau minēju, kļūst arvien labāks un garšas ziņā sabalansētāks ar katru dienu, ko noturat ledusskapī. Man personīgi patika kā piedeva pie rīsiem, kā blakus salāti ar zināmu asumiņu, pie ceptas olas… vārdu sakot, izdomai nav robežu, bet vienmēr pa ķērienam ir perfekts ēdiena papildinājums, kas sniedz garšas dažādību jebkuram ēdienam, kā arī sniedz labumu veselībai.

Soļi

1
Gatavs

Nomazgā visus dārzeņus. Sasmalcina ķīnas kāpostu, sarīvē burkānus, balto redīsu un ābolu. Sagriež lociņus. Liek visu lielā bļodā.

2
Gatavs

Blenderī sasmalcina ingveru, ķiploku, čili pārslas (vai aso papriku) – vai nu smalki, smalki sakapā. Liek šo masu bļodā ar dārzeņiem, pievieno sāli.

3
Gatavs

Sākam masēt ar rokām visu kopā – galvenais uzdevums, lai garšvielas vienmērīgi sasūcas dārzeņos un izveidojas šķidrums (apmēram 4 – 5 minūtes). Atstāj bļodu istabas temperatūrā uz pāris stundām, izmasējot 1 vai 2 reizes pa vidu. Pagaršo vai nevajag uzlabot garšu ar garšvielām pēc jūsu gaumes.

4
Gatavs

Stikla traukā (vēlams sterilizētā) liek iekšā izveidojušos masu raugoties lai neveidojas gaisa kabatas, kā arī augšpusē atstājot brīvu vietu gāzēm, kas veidosies fermentācijas procesā.

5
Gatavs

Nosedz trauku ne pārāk cieši vai nu ik pa laikam to atver, lai gāzēm, kas veidojas, būtu kur izzust. Atstāj istabas temperatūrā 2 – 4 dienas, atkarībā no tā, cik stipru gribat. Ja redzat augšpusē, ka veidojas burbuļi, tad ziniet, ka tas ir pilnīgi normāli, jo notiek dabīgs rūgšanas process. Ik pa laikam pagaršoja, kolīdz garša atbilst jūsu vēlmēm, verat vāku ciet un liekat ledusskapī. Ledusskapī var turēt dažus mēnešus.

zalidzivojam.lv

Ir tāds teiciens “dzīvot zaļi”. Ar to es domāju ne tikai uzturēt veselīgus ēšanas paradumus, šķirot atkritumus, bet arī dzīvot tā, lai pašiem būtu interesanti un aizraujoši, proti, dzīvot kvalitatīvi. Ne tikai attiecībā uz ēšanu, bet arī uz dzīves sīkumiem, ikdienu, lai padarītu to krāšņāku un atmiņām bagātāku, lai mani bērni varētu atcerēties savu bērnību kā neaizmirstamu laiku, kad ar vecākiem “dzīvoja zaļi”. http://www.zalidzivojam.lv Šīs lapas mērķis ir laika gaitā, izmēģinot dažādas receptes un lietas, izveidot mūsu ģimenes recepšu grāmatu ar mīļākajiem ēdieniem, ko mani dēli saņems uzsākot savu ģimeni. Veidosim mūsu ģimenes mirkļus garšīgus un kvalitatīvus:) Ja vēl kādam iepatiksies mana ideja vai ir vēlme padalīties ar kādu savu interesantu ietiekumu – būšu priecīga!

Piparkūku mīkla ar pilngraudu miltiem
iepriekšējais
Piparkūku mīkla ar pilngraudu miltiem
Ingvera tēja
nākamais
Ingvera tēja
Piparkūku mīkla ar pilngraudu miltiem
iepriekšējais
Piparkūku mīkla ar pilngraudu miltiem
Ingvera tēja
nākamais
Ingvera tēja