0 0
Musli recepte

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Sastāvdaļas

ieteicami dažādu veidu – lielākas, mazākas, lai garša sanāk interesantāka
gaišā kvinoja
karija pulveris
pēc vēlmes 9% etiķa esenses
mandeles, lazdu rieksti Dansukker marmelādes cukurs
kaltētas dzērvenes, rozīnes, cidonijas, žāvēti ķirši piparkūku garšvielas
gurķis
kļavu lapu sīrups vai kinza

Musli recepte

Šajā receptē nav precīzas sastāvdaļas, jo šeit visu var taisīt “uz aci” – atkarībā kādas proporcijas gribas pašiem.

Sastāvdaļas

Pagatavošana

Dalīties

Musli ir kļuvis par manu nepieciešamību brokastīs jau vairāk kā 2 gadus. Pēc būtības tās ir apgrauzdētas auzu pārslas ar dažādām sēkliņām, garšvielām un žāvētiem augļiem. Es tās parasti ēdu ar bezgaršas jogurtu un kanēli (+ievārījums dažreiz) vai vasarā ar svaigām ogām. Maniem bērniem jebkurā laikā tas ir lielisks ēdiens, kad gribas ēst – musli ar pienu. Nesalīdzināmi veselīgāks un labāks par veikalā pirktajiem, jo nav nekādu nevajadzīgu E klāt:) Un vēl labā ziņa ir – sagatavojot lielu porciju, piemēram, svētdienā, pietiek vēl vairākām nedēļām gan brokastīm, gan našķim dienas laikā.

Soļi

1
Gatavs

Vispirms uzslēdz cepeškrāsni uz 180°C grādiem.

2
Gatavs

Sausās sastāvdaļas samaisa kopā – auzu pārslas, dažādas sēklas, sasmalcinātus riekstus un kanēli.

3
Gatavs

Tālāk sagatavo sīrupu – katliņā sakarsē eļļu ar medu vai kļavu lapu sīrupu(es lietoju kļavu lapu sīrupu un ļoti patika garša). Kad sīrups gatavs – ielej kopā pie sausajām sastāvdaļām un izmaisa, kamēr visas pārslas ir nedaudz mitras. Ber cepeškrāsns pannā, kas apklāta ar cepamo papīru (var uzreiz maisīt visu cepamajā pannā /traukā).

4
Gatavs

Cep aptuveni 30 minūtes līdz 1 stundai, taču katras 10 minūtes apmaisot, lai nepiedeg. Cep, kamēr sāk rasties patīkams aromāts un zeltaina krāsa. Noteikti ieteiktu šo soli neizlaist, jo auzas un sēkliņas apgrauzdējot veidojas pavisam jauna, riekstaina garša, kas arī piedod to neatkārtojami labo garšu šim musli. Kad gatavs, ņem ārā un izmaisa cauri dažādus žāvētos augļus pēc pašu vēlmēm. Noteikti nelieciet žāvētos augļus jau uzreiz grauzdēties, jo tie paspēs sadegt un būs mazas, melnas oglītes ar rūgtu garšu. Kā es to zinu? Pati pamēģināju.

5
Gatavs

Un gatavs! Vienmēr pie rokas jūsu mājās būs lieliska, veselīga uzkoda vai brokastis!

zalidzivojam.lv

Ir tāds teiciens “dzīvot zaļi”. Ar to es domāju ne tikai uzturēt veselīgus ēšanas paradumus, šķirot atkritumus, bet arī dzīvot tā, lai pašiem būtu interesanti un aizraujoši, proti, dzīvot kvalitatīvi. Ne tikai attiecībā uz ēšanu, bet arī uz dzīves sīkumiem, ikdienu, lai padarītu to krāšņāku un atmiņām bagātāku, lai mani bērni varētu atcerēties savu bērnību kā neaizmirstamu laiku, kad ar vecākiem “dzīvoja zaļi”. http://www.zalidzivojam.lv Šīs lapas mērķis ir laika gaitā, izmēģinot dažādas receptes un lietas, izveidot mūsu ģimenes recepšu grāmatu ar mīļākajiem ēdieniem, ko mani dēli saņems uzsākot savu ģimeni. Veidosim mūsu ģimenes mirkļus garšīgus un kvalitatīvus:) Ja vēl kādam iepatiksies mana ideja vai ir vēlme padalīties ar kādu savu interesantu ietiekumu – būšu priecīga!

Ceptas cūku ribiņas
iepriekšējais
Ceptas cūku ribiņas
Lieldienu olas sīpolu mizās
nākamais
Lieldienu olas sīpolu mizās
Ceptas cūku ribiņas
iepriekšējais
Ceptas cūku ribiņas
Lieldienu olas sīpolu mizās
nākamais
Lieldienu olas sīpolu mizās