0 0
Cepeškrāsnī ceptu ķirbju un tomātu zupa

Dalies ar to savā sociālajā tīklā:

Vai arī varat vienkārši nokopēt un dalīties ar šo URL

Sastāvdaļas

1 kg ķirbis apmēram
9 gab. tomāti lieli
2 gab. sīpoli
4 gab. ķiploku daiviņas
5 - 6 gab. rozmarīna zariņi
pēc garšas sāls
pēc garšas pipari
5 - 6 ēd.k. olīveļļas
650 ml dārzeņu buljons

Cepeškrāsnī ceptu ķirbju un tomātu zupa

Īpaša tā ir savas vienkāršības un cepeškrāsns dūmakainā aromāta dēļ.

Virtuve:

Sastāvdaļas

Pagatavošana

Dalīties

Šo zupu gatavoju jau gadiem. Kopš pirmo reizi pagaršoju, tā ir kļuvusi mana mīļākā ķirbju zupa. Īpaša tā ir savas vienkāršības un cepeškrāsns dūmakainā aromāta dēļ.

Protams, šo zupu var taisīt arī “uz aci”, taču svarīgi manuprāt ir ievērot ķirbja / tomātu pareizu attiecību, lai zupa nesanāk par “ķirbjainu”. Man ļoti patīk kā tomātu garša labi nobalansē garšas.

Soļi

1
Gatavs

Cepeškrāsni sakarsē uz 220 grādiem (ar gaisa cirkulāciju – līdz 200 grādiem).

2
Gatavs

Ķirbi un tomātus nomazgā. Sīpolus un ķiplokus nozmizo un sagriež uz pusēm vai uz ceturtdaļām (palielos gabalos). Ķirbi pārgriež uz pusēm, izņem sēklas un sagriež palielos gabalos (mizu atstājot). Rozmarīnu nomazgā un nosusina.

3
Gatavs

Ķirbja gabalus, tomātus (veselus), sīpolus, ķiplokus, rozmarīna zariņus kārto cepešpannā un apslaka ar olīveļļu. Liek cepties cepeškrāsnī uz aptuveni 45 minūtēm. Kad ķirbja gabali mīksti, izņem no cepeškrāsns un atdzesē.

4
Gatavs

Pēc atdzišanas ķirbja mīkstumu atdala no mizas, tomātiem novelk miziņu un izgriež serdi. Visu sablendē un ielej katliņā, lai uzsildītu. Pielej buljonu un visu labi izmaisa. Ķirbju zupu uzkarsē, bet neuzvāra.

5
Gatavs

Salej šķīvjos. Pirms pasniegšanas uzber nedaudz rīvēta Parmas siera.

6
Gatavs

Un tālāk ļaujam vaļu tā brīža vēlmēm. Fotogrāfijās nodekorēju ar čili pipariem un saldētiem pētersīļiem, bet, piemēram, šodien ēdu zupu jaunā versijā, kas jāatzīst garšoja vēl labāk – Parmas siers, balzamiko etiķi un nedaudz saldo krējumu.

7
Gatavs

Un tad vēl viena versija gaļēdājiem – virs ķirbjiem pirms likšanas cepeškrāsnī var uzlikt bekona cauraudzīti, tas sasūksies ķirbī un pēc sablenderēšanas daļu kraukšķīgā bekona var atstāt “garnīram”. Tātad variāciju jūra – novēlu patīkamu eksperimentēšanu!

zalidzivojam.lv

Ir tāds teiciens “dzīvot zaļi”. Ar to es domāju ne tikai uzturēt veselīgus ēšanas paradumus, šķirot atkritumus, bet arī dzīvot tā, lai pašiem būtu interesanti un aizraujoši, proti, dzīvot kvalitatīvi. Ne tikai attiecībā uz ēšanu, bet arī uz dzīves sīkumiem, ikdienu, lai padarītu to krāšņāku un atmiņām bagātāku, lai mani bērni varētu atcerēties savu bērnību kā neaizmirstamu laiku, kad ar vecākiem “dzīvoja zaļi”. http://www.zalidzivojam.lv Šīs lapas mērķis ir laika gaitā, izmēģinot dažādas receptes un lietas, izveidot mūsu ģimenes recepšu grāmatu ar mīļākajiem ēdieniem, ko mani dēli saņems uzsākot savu ģimeni. Veidosim mūsu ģimenes mirkļus garšīgus un kvalitatīvus:) Ja vēl kādam iepatiksies mana ideja vai ir vēlme padalīties ar kādu savu interesantu ietiekumu – būšu priecīga!

Cūkgaļas cepetis ar sinepēm
iepriekšējais
Cūkgaļas cepetis ar sinepēm
Lēni cepti cukini
nākamais
Lēni cepti cukīni
Cūkgaļas cepetis ar sinepēm
iepriekšējais
Cūkgaļas cepetis ar sinepēm
Lēni cepti cukini
nākamais
Lēni cepti cukīni