0 0
Kvinojas, avokado un svaigā siera salāti

Dalies ar to savā sociālajā tīklā:

Vai arī varat vienkārši nokopēt un dalīties ar šo URL

Sastāvdaļas

lOO gr. gaišā kvinoja
1 gab. avokado labi nogatavojies
80 gr. Trikātas siera sniega bumbas ar ķiplokiem
4 ēd.k. pesto
1 ēd.k. olīveļļa
3 ēd.k. citronu sula
pēc garšas sāls
pēc garšas pipari

Kvinojas, avokado un svaigā siera salāti

Salātu recepte ir vienkārša

Virtuve:

Sastāvdaļas

Pagatavošana

Dalīties

Šorīt, šķirstot salātu recepšu grāmatu, nodomāju, ka pēdējā laikā nepelnīti ir atstāta novārtā bagātā graudaugu pasaule. Domāju un iedomājos par kvinoju (vēlāk, atsvaidzinot zināmo informāciju, izrādījās, ka kvinoja nemaz nav graudi, bet pseidograudi – drīzāk sēklas). Godīgi sakot, kvinoja nav manai sirdij tuvākais ēdiens, tomēr es māku novērtēt veselīgu pārtiku – kvinoja, piemēram, nesatur glutēnu. Es dodu priekšroku salātiem, kaut gan zinu, ka daudzi to ēd vienkārši novārītu bez piedevām. Salātu recepte ir vienkārša un reizē iztur manu jau pieminēto testu – mazāk sastāvdaļu, mazāk haosa, mazāk “putras” (rosols, kā nojaušat, nav un nevar būt manējais). Ierosinu avokado aizstāt ar apvārīta ķirbja gabaliņiem (kāpēc man tas neienāca prātā iepriekš?), ja esošā versija liekas par sātīgu.

Bēdīgi, ka kvinoju pārdod tikai izmeklētās vietās – citos regulārajos lielveikalos nekā tamlīdzīga nav, bet Stokmanā paciņa kvinojas maksā virs 2 latiem (kas, protams, ir gana lēti, taču parastas sēklas gribētos saņemt par vēl lētāku samaksu). Vēl jo dīvaināk, ka Biotēkā, šķiet, tieši to pašu iepakojumu redzēju par nepilniem 4 latiem. Esam bagāti vai arī it kā pašsaprotamas lietas te skaitās luksuss? Jādomā, ka inku zelts (kā vēl mēdz dēvēt Andu kalnu reģionā dzimušo kvinoju) mūsu veikalos pilnībā attaisno savu nosaukumu.

Soļi

1
Gatavs

Kvinoju novāra saskaņā ar norādījumiem uz iepakojuma. Parasti kvinojai pietiek ar 15 - 20 minūtēm. Atdzesē gatavo kvinoju līdz istabas temperatūrai.

2
Gatavs

Nelielā bļodā avokado gabaliņus samaisa ar citronu sulu.

3
Gatavs

Pannā apgrauzdē ķirbju sēklas. Kvinoju samaisa ar olīveļļu. Iejauc avokado gabaliņus. Pievieno sāli un piparus pēc garšas.

4
Gatavs

Pievieno ķirbju sēklas un pesto, bet īpaši nemaisa, lai pesto neiejaucas salātos pilnībā.

5
Gatavs

Liek salātus pa porcijām uz šķīvjiem, pa virsu liek svaigo sieru.

Mājas pelmeņi ar gaļu
iepriekšējais
Mājas pelmeņi ar gaļu
Ogu & piena kokteiļi
nākamais
Ogu & piena kokteiļi
Mājas pelmeņi ar gaļu
iepriekšējais
Mājas pelmeņi ar gaļu
Ogu & piena kokteiļi
nākamais
Ogu & piena kokteiļi