0 0
Ķiršu zefīrs

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Sastāvdaļas

400 gr. vasarā svaigi, bez kauliņiem
100 gr.
300 gr.
150 ml
1 gab. liellopa gaļas fileja
8 gr. pusžāvētu cauraugušu cūkas gaļu

Ķiršu zefīrs

Noteikti izmēģiniet! Mājās pagatavot zefīru ir ļoti vienkārši un tas patiesi ir tā vērts.

VIRTUVE

Sastāvdaļas

Pagatavošana

Dalīties

Ja salīdzina ar ābolu-kanēļa zefīru, ķiršu variants, pateicoties skābajām ogām, nav tik salds. Tā kā ķiršiem nav tik daudz pektīna kā āboliem, šajā receptē eksperimentēju un izmantoju Dansukker marmelādes cukuru. Marmelādes cukurs atšķiras no ievārījuma cukura ar pektīna daudzumu – lai iegūtu stingru marmelādi, uz kilogramu ogu nepieciešami tikai 330gr. marmelādes cukura.

Soļi

1
Gatavs

Ķiršus atlaidinam un sablenderējam biezenī. Liekam katliņā, uzberam 100 gramus marmelādes cukura un pavāram kādas 5-7 minūtes. Atdzesējam un nosveram 250 gramus. Man pāri palika tikai kāda ēdamkarote ķiršu marmelādes.

2
Gatavs

Lielā miksera traukā ieliekam gatavo ķiršu masu un pievienojam olas baltumu. Trauks ir vajadzīgs krietni liels, jo zefīra masas apjoms beigas sanāk 2 litri. Vislabāk zefīru sakult būtu statīva putotājā, taču ar rokas mikseri arī to var dabūt gatavu, tikai mazliet jāpacenšas un tas nav tik ērti. Saputojam līdz masa kļūst gaišāka.

3
Gatavs

Mazā trauciņā sajaucam 50 gramus cukura ar 8 gramiem agar-agara.

4
Gatavs

Katliņā ielejam 150 ml ūdens un ieberam 250 gr. cukura. Liekam uz uguns un, kad temperatūra ir sasniegusi 80°C, lēni berot un nepārtraukti maisot, pievienojam cukuru ar agaru. Vārām līdz 110°C.

5
Gatavs

Kad sasniegta nepieciešamā temperatūra, slēdzam iekšā putotāju uz vidējiem apgriezieniem un ļoti tievā strūkliņā lejam iekšā karsto sīrupu. Putojam līdz masa kļūst pietiekami stingra un veido cepuri, kad izņemam putojamo slotiņu.

6
Gatavs

Ļaujam nedaudz padzist un liekam konditorejas maisā ar 10 mm lielu zvaigznes uzgali. Izklājam pergamenta papīru un izspiežam rozītes.

7
Gatavs

Noliekam malā un ļaujam zefīram apžūt kādas 12 -24h . Gatavošanās laiks būs atkarīgs no tā, cik stiprs ir agar-agars, cik stingri ir saputota masa un kāds ir gaisa mitrums telpā, kur zefīrs tiek žāvēts.

8
Gatavs

Apberam ar pūdercukuru, pēc tam nopurinam visu lieko, savienojam pusītes un mielojamies!

9
Gatavs

Uzglabājam slēgtā traukā vai papīra maisiņā (istabas temperatūrā). Man vislabāk zefīrs garšo trešajā dienā, kad tas kļuvis nedaudz sausāks un poraināks.


Lai gards, ka nenoēsties!

Gards, ka nenoēsties!

Ideja rakstīt šo blogu radās, kad dzīvoju Portugālē, bet mana lielā meita - Latvijā. Tas bija aktīvs virtuves noslēpumu izziņas laiks, viņa daudz jautāja par receptēm, gatavošanas paņēmieniem un visām citām lietām, kas saistītas ar kulināriju. Tā nu arī sāku dokumentēt bērniem paliekošu recepšu krājumu.

Biezpiena bumbiņas
iepriekšējais
Biezpiena bumbiņas
Maizes zupa
nākamais
Maizes zupa
Biezpiena bumbiņas
iepriekšējais
Biezpiena bumbiņas
Maizes zupa
nākamais
Maizes zupa