0 0
Īru rozīņkūka

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Sastāvdaļas

Porciju skaits:
2 tējk.
1 tējk. 9% etiķa esenses
½ tējk. jogurts
1 ½ gab.
2 tējk. bumbieri
2 ¼ glāzes
3 glāzes
110 gr. atdzesēts, sagriezts kubiņos
1 glāze
½ glāze
3 glāzes konjaks
2 tējk. plastmasa spainis ar vāku
1 tējk. citrons
1 gab. sakulta

Īru rozīņkūka

Ziemassvētku noskaņās

Var pasniegt neatdzesētu vai istabas temperatūras.

VIRTUVE

  Sastāvdaļas

  Pagatavošana

  Dalīties

  Ziemassvētku laiks ir laikam vienīgais posms neizturami garajā aukstuma periodā, kad jādomā – ir labi, ziema vēl var uzkavēties. Gribēju uzrakstīt recepti jau uzreiz pēc Ziemassvētku vakara, ja nu kādam tā iekrīt acīs kā labs variants vienam no svētku vēderprieku cēlieniem. Visi, protams, zin tradicionālo britu Ziemassvētku pudiņu ar žāvētajiem augļiem un brendiju, kuru gatavo mēnesi, vairākus vai pat gadu (!) pirms Ziemassvētkiem. Man – cilvēkam, kuram idejas mēdz iešauties galvā pēdējā brīdī, un, savukārt, tās, kuras nāk agrāk, līdz realizācijai radikāli pārveidojas, kas tāds nav prātam aptverami. Un kuram vispār, piemēram, oktobrī, pa peļķēm brienot, ir prātā Ziemassvētki? Lai gan, jāatzīst, es vienmēr esmu ar skaudību noskatījusies, kā pacietīgi cilvēki žurnālu lapās vai pa TV lepojas ar perfekti pagatavotiem Ziemassvētku pudiņiem. Šogad redzēju, kā to paveica Mārtiņš Rītiņs un sapratu, ka nespīd.

  Ziniet ko? Svinīgi alkoholisku garšu var panākt arī krietni vienkāršāk. Es izmēģināju īru rozīņkūku un uztveru šo kā ātro versiju pudiņam (jā, zinu, vairums, kas šo to saprot, noteikti domās: ārprāts, dullā, tiem abiem taču nav pilnīgi nekāda sakara!). Vienalga. Šādas tādas paralēles tomēr ir velkamas. Nav laikam korekti saukt kūku par īru kūku, ja es izmantoju tajā skotu Lauder’s. Kāda ir atšķirība, anyway? Ja paši skoti un īri vēljoprojām nav tikuši skaidrībā, kur viskijs vispār radies un kuram tas ir labākais.

  Soļi

  1
  Gatavs

  Iepriekšējā dienā pannā sajauc garšvielas ar sviestu, ūdeni, cukuru un rozīnēm un karsē uz vidējas liesmas. Kad masa sasniedz vārīšanās stadiju, samazina liesmu un karsē vēl 20 minūtes. Noņem no plīts, pievieno viskiju. Ļauj masai atdzist, pārklāj un liek ledusskapī.

  2
  Gatavs

  Nākamajā dienā pannu ieliek bļodā, kas piepildīta ar karstu ūdeni. Maisot izšķīdina sviestu, kurš sastājies augšpusē.

  3
  Gatavs

  Cepeškrāsns resti novieto pa vidu, otru nedaudz zemāk. Uz apakšējās liek trauku, kurš piepildīts ar ūdeni. Sagatavo apaļo kūkas veidni, to iesmērējot ar sviestu un nokaisot ar nedaudz miltiem.

  4
  Gatavs

  Lielā bļodā iesijā miltus, sāli un sodu. Pievieno rozīņu maisījumu un labi samaisa. Iejauc sakulto olu. Masu lej veidnē, izlīdzina virsu un liek cepeškrāsnī.

  5
  Gatavs

  Cep aptuveni 1h 30 minūtes. Ja kūka pārāk strauji kļūst brūna, apklāj tās virsu ar foliju un turpina cept. Ļauj kūkai atdzist 15 minūtes, tad izņem no veidnes. Var pasniegt neatdzesētu vai istabas temperatūras.

  Biešu bruschetta
  iepriekšējais
  Biešu bruschetta
  Šokolādes kūka ar Guinness alu
  nākamais
  Šokolādes kūka
  Biešu bruschetta
  iepriekšējais
  Biešu bruschetta
  Šokolādes kūka ar Guinness alu
  nākamais
  Šokolādes kūka