0 0
Suši ar tunci un gurķi

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Sastāvdaļas

500 gr.
1 l
3 ēd.k. zilais siers
2 tēj.k.
0.5 tēj.k. citrons
10 gab. 5% biezpiens
Sastāvdaļas pildījumam:
150 gr.
1 gab. garie
ingvera pulveris
Suši pasniegšana:
eļļas
Sushi & Sashimi

Suši ar tunci un gurķi

Suši ir japāņu gardums

VIRTUVE

Sastāvdaļas

  • Sastāvdaļas pildījumam:

  • Suši pasniegšana:

Pagatavošana

Dalīties

Suši ir japāņu gardums, kas jau vairs netiek uzskatīts par kaut ko ārkārtīgi neparastu, jo šobrīd visā pasaulē ir gan suši restorāni, gan arī dažādas ieskrietuves, kurās pēc patikas un gaumes var nobaudīt dažādu veidu rīsu ēdienus. Katram pavāram ir sava gatavošanas recepte, kuras noslēpumus viņš nelabprāt atklāj, bet es izvēlējos vienu no ierastākajām, tradicionālajām receptēm ar tunci un gurķi, un pastāstīšu kā mājas apstākļos pašiem to pagatavot.

Soļi

1
Gatavs

Rīsus noskalo vēsā, tekošā ūdenī un ieber bļodiņā. Pārlej pāri aukstu ūdeni un patur 20 minūtes. Pēc tam ūdeni nolej un rīsus liek katlā.

2
Gatavs

Rīsiem uzlej ūdeni un liek vārīties. Kad ūdens sāk vārīties, samazina liesmu, uzliek vāku un vāra, līdz rīsi ir uzsūkuši visu ūdeni. Rīsus var vārīt speciālā rīsu vārāmajā katlā. Vārīšanās laikā uzmana, lai rīsi nepiedegtu!

3
Gatavs

Rīsus atdzesē līdz istabas temperatūrai. Atsevišķā bļodiņā sajauc rīsu etiķi, cukuru un sāli. Visu samaisa un iemaisa rīsos.

4
Gatavs

Nori lapai nogriež 1,5 strēmeli. Novieto nori lapu uz bambusa paklājiņa ar spīdīgo pusi uz leju. Bambusa paklājiņu ieteicams apklāt ar pārtikas plēvi, lai būtu vieglāk sarullēt.

5
Gatavs

Samitrina pirkstus ūdenī un vienmērīgi uzklāj suši rīsus 0,5 cm biezā kārtā. ~ 2 cm no lapas augšējās malas atstāj neapklātu ar rīsiem.

6
Gatavs

Sagatavo pildījumu – tunci sasmalcina, saspaida ar dakšu, gurķi notīra un sagriež plānās šķēlītēs.

7
Gatavs

Lapas apakšējā malā novieto pildījumu pēc izvēles – tunci un gurķa šķēlītes.

8
Gatavs

Sāk rullēt suši. Rokām ir jābūt sausām. Ar īkšķiem ceļ paklājiņu uz augšu un, pieturot pildījumu ar rādītājpirkstiem, rullē virzienā no sevis, cenšoties nori lapas tuvāko malu pārlikt pāri suši pildījuma vietai.

9
Gatavs

Ar paklājiņa palīdzību un rādītājpirkstiem nolīdzina suši virsu, iegūstot kantainu formu. Ja vēlas apaļu formu, tad ar rādītājpirkstiem neuzspiež.

10
Gatavs

Ar ļoti asu nazi sagriež suši sešās vai astoņās vienādās daļās. Suši galiņus noliek malā.


Suši kārto uz šķīvja un pasniedz kopā ar dabiski raudzēto sojas mērci, vasabi pastu un marinēto ingveru.

Receptes.eu

receptes.eu – mājas lapa iedvesmai gardai malītei svētkiem un ikdienai! Katrs apmeklētājs šeit var atklāt sev jaunas receptes, praktiskus padomus vai noderīgu informāciju par ēdienu! Mēs saviem lasītājiem piedāvājam pārbaudītas un pašu gatavotas receptes, kas dod uzticību gaidāmajam rezultātam. Lai iedvesmojošas garšas! receptes.eu

Cepta karpa ar sieru
iepriekšējais
Cepta karpa ar sieru
Norvēģu šokolādes kūka
nākamais
Norvēģu šokolādes kūka
Cepta karpa ar sieru
iepriekšējais
Cepta karpa ar sieru
Norvēģu šokolādes kūka
nākamais
Norvēģu šokolādes kūka