1 0
Ābolkūka

Dalies ar to savā sociālajā tīklā:

Vai arī varat vienkārši nokopēt un dalīties ar šo URL

Sastāvdaļas

Porciju skaits:
Mīklai:
600 gr. kviešu milti
50 gr. raugs
200 gr. piens
2 ēd.k. skābais krējums
100 gr. augu eļļas
50 gr. cukurs
5 gr. sāls
700 gr. āboli Antonovka
Drumstalām:
150 gr. sviests
150 gr. cukurs
200 gr. kviešu milti
vanilīns vai sarīvēta citrona miziņa

Ābolkūka

Šīs ābolkūkas garša ir pārsteidzoša!

Virtuve:

Sastāvdaļas

  • Mīklai:

  • Drumstalām:

Pagatavošana

Dalīties

Šī ir iespējams visgaršīgākā ābolkūka, kādu es esmu jebkad gatavojusi. Tās garša ir pārsteidzoša – īsts ābols! Tekstūra ir sulīga, maiga, bet kāds aromāts! Ābolkūkas pagatavošana ir ļoti vienkārša, visas sastāvdaļas ir pieejamas. Iesaku pagatavot un novērtēt!

Soļi

1
Gatavs

Mīklas gatavošana ar ieraugu

Vispirms pagatavo mīklu. Ūdeni vai pienu sasilda līdz 30 - 35 °C, pievieno pusi izsijātu miltu, atšķaidītu raugu (raugu pamodina uzberot ēdamkaroti cukura) un samaisa šķidru mīklu - raugu, pārkaisa to ar 0,5 - 1 cm biezu miltu kārtiņu, trauku pārsedz ar vāku vai tīru drānu un siltā vietā raudzē ~1½ stundu. Ieraugs ir uzrūdzis, ja tas palielinājies tilpumā divas reizes, virspusē redzamas plaisas un gāzes pūslīši un, uzsitot ar roku, ieraugs saplok.

2
Gatavs

Uzrūgušam ieraugam pievieno atlikušos miltus (5 - 6% miltu atstāj mīklas izstrādājumu veidošanai). Augu eļļai vai izkausētajam sviestam pievieno sāli, atlikušo cukuru, skābo krējumu un olas vai tikai olu dzeltenumus. Masu saputo ar rokas mikseri. Sakulto masu pievieno mīklai un mīca, līdz mīkla kļūst viendabīga un atdalās no rokām. Mīklu nolīdzina, pārkaisa ar miltiem un atkārtoti noliek siltā vietā raudzēties uz 1 - 2 stundām. Rūgšanas laikā mīklu vienu vai divas reizes atspaida.

3
Gatavs

Nomizo ābolus un sagriež nelielās ābolu šķēlītēs.

4
Gatavs

Gatavo drumstalas - samaisa miltus ar cukuru un vanilīnu, pievieno sīki sakapātu aukstu sviestu un ar rokām saberž drumstalās.

5
Gatavs

Uzrūgušu mīklu liek uz ieziestas plāts 1 cm biezā plāksnē. To pārklāj ar nomizotām ābolu šķēlītēm, kuras pārkaisa ar drumstalām.

6
Gatavs

Liek cepeškrāsnī uz 200 C grādiem un cep 1 stundu.

7
Gatavs

Ņem ārā no cepeškrāsns un pasniedz siltu ar pienu vai tēju!


Lai garšīgi!

Receptes

receptes.eu – mājas lapa iedvesmai gardai malītei svētkiem un ikdienai! Katrs apmeklētājs šeit var atklāt sev jaunas receptes, praktiskus padomus vai noderīgu informāciju par ēdienu! Mēs saviem lasītājiem piedāvājam pārbaudītas un pašu gatavotas receptes, kas dod uzticību gaidāmajam rezultātam. Lai iedvesmojošas garšas! receptes.eu

Tumīga grūbu putra un kartupeļu maizītes
iepriekšējais
Tumīga grūbu putra un kartupeļu maizītes
Vistas “ašais” cepetis
nākamais
Vistas “ašais” cepetis
Tumīga grūbu putra un kartupeļu maizītes
iepriekšējais
Tumīga grūbu putra un kartupeļu maizītes
Vistas “ašais” cepetis
nākamais
Vistas “ašais” cepetis