0 0
Melleņu tēja

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Sastāvdaļas

Porciju skaits:
60 gr. garšaugu saišķītis
1l
60 gr.

Melleņu tēja

Blueberry tea

Mellenes satur daudz vērtīgu vitamīnu

Sastāvdaļas

Pagatavošana

Dalīties

Mellenes satur daudz vērtīgu vitamīnu (B, C, P, PP), minerālvielu (nātrijs, kālijs, kalcijs, magnijs, fosfors, dzelzs, kobalts un niķelis), balstvielu un organisko skābju, kas pozitīvi ietekmē cilvēka organisma nozīmīgākos dzīvības procesus. Pateicoties pektīniem, kas neitralizē indīgās vielas, mellenēm piemīt pretiekaisuma iedarbība un tās ir efektīvs līdzeklis cīņā ar dažādām baktērijām. Savukārt dabīgie antioksidanti regulē svarīgākos procesus smadzeņu darbībā un nodrošina šūnu atjaunošanos, kavējot organisma novecošanas procesus. Un, lai arī C vitamīna šajās ogās nav daudz, karotīna tajās ir divas reizes vairāk nekā pienā!

Viena no melleņu visvērtīgākajām īpašībām ir spēja uzlabot asins cirkulāciju visā organismā, bet jo īpaši redzes orgānos. Šo ogu sastāvā esošās vielas uzlabo redzes funkcijas (īpaši nakts un krēslas laikā) – palīdz acīm adaptēties gaismas intensitātes maiņai, pastiprina jutību pret gaismu un nostiprina acs tīkleni. Ne velti kara laikā pilotu ēdienkartē tika iekļauts melleņu ievārījums. Šīs ogas ietilpst arī kosmonautu uzturā.

Soļi

1
Gatavs

Mellenes noskalo, pārlej ar aukstu ūdeni un lēni vāra 10 minūtes, tad ļauj 1 stundu ievilkties, izkāš, pielej cidoniju sīrupu.


Lai labi garšo!

Māris | receptes.eu

receptes.eu – mājas lapa iedvesmai gardai malītei svētkiem un ikdienai! Katrs apmeklētājs šeit var atklāt sev jaunas receptes, praktiskus padomus vai noderīgu informāciju par ēdienu! Mēs saviem lasītājiem piedāvājam pārbaudītas un pašu gatavotas receptes, kas dod uzticību gaidāmajam rezultātam. Lai iedvesmojošas garšas! receptes.eu

Burkānu kūka
iepriekšējais
Burkānu kūka
Svaigie kus-kus salāti
nākamais
Svaigie kus-kus salāti
Burkānu kūka
iepriekšējais
Burkānu kūka
Svaigie kus-kus salāti
nākamais
Svaigie kus-kus salāti