0 0
Macarons

Dalies ar to savā sociālajā tīklā:

Vai arī varat vienkārši nokopēt un dalīties ar šo URL

Sastāvdaļas

Nepieciešamais inventārs:
mikseris
2 gab. palielas bļodas
1 gab. bļoda svēršanai
silikona lāpstiņa
svari
sietiņš
konditorejas maisiņš + 9-10mm liels apaļais uzgalis
smaga, bieza panna + cepamais papīrs vai vairākkārt lietojama cepamā plēve/folijs VAI viegla, plāna panna + silikona paklājiņš
Sastāvdaļas:
115 gr. olas baltums (vismaz 24 stundas atdalīts no dzeltenuma, istabas temperatūrā)
115 gr. baltais cukurs
120 gr. pūdercukurs (labāk pirkts gatavs)
150 gr. mandeļu milti (pirktie, labas kvalitātes)
pārtikas krāsviela (pulvera, sliktākajā gadījumā želejveida, bet nekādā gadījumā šķidrums)
Citronu krēma pildījums - nedaudz pārveidota Ladurée recepte
3 olas dzeltenumi
80 g cukurs
1/2 citrona miziņa
55 g citrona sula
1 t.k. ar kaudzi kukurūzas ciete
90 gr. sviests

Macarons

Franču meringue metode

Visiem traukiem ir jābūt tīriem un sausiem!

Virtuve:

Sastāvdaļas

  • Nepieciešamais inventārs:

  • Sastāvdaļas:

  • Citronu krēma pildījums - nedaudz pārveidota Ladurée recepte

Pagatavošana

Dalīties

Kā jau rakstā “Īsa pamācība macarons gatavošanā” rakstīju, šoreiz dalīšos macaron pagatavošanā ar franču meringue metodi.

Soļi

1
Gatavs

Nelielā bļodiņā nosveram pūdercukuru un mandeļu miltus. Paņemam sietiņu un izsijājam lielākā bļodā. To, kas ir palicis sietiņā un neiet cauri, mēģinām ar karoti izberzt cauri, bet ja neiet, samaļam kafijas dzirnaviņās un tad mēģinām vēlreiz. Ja samalt nav iespējas, nosveram un aizstājam ar tādu pašu daudzumu mandeļu miltu vai pūdercukura.

2
Gatavs

Nosveram 115 gramus cukura.

3
Gatavs

Otrā lielajā bļodā sākam putot olas baltumus (ar mikseri). Kad tie saputoti vieglās putās, pieberam klāt trešdaļu cukura un putojam 1 minūti, tad pieberam otro trešdaļu, putojam atkal, tad pēdējo un putojam līdz olbaltums kļuvis stingrs un veido galotni, kad izceļ putojamo slotiņu. Tagad ir īstais brīdis pievienot pārtikas krāsvielu, ja vēlamies.

4
Gatavs

Esmu novērojusi, ka bez pārtikas krāsvielas macaron pie cepšanas tik ļoti neniķojas un ir paklausīgāki. Der padomāt, ka varbūt sākumā, kamēr vēl nav pieredzes, labāk ir nelietot pārtikas krāsvielas un, ja negribas baltus macaron, var iekrāsot tos ar kakao, kanēli vai pat matcha zaļo tēju.

5
Gatavs

Laiks makaronāžai! Pie saputota olbaltuma pieberam izsijātos mandeļu miltus un pūdercukuru un ar silikona lāpstiņu sākam maisīt pa apli, masu ielokot uz vidu. Lai saprastu, kad masa ir gatava, lasām pašā sākumā, kur to detalizēti aprakstīju.

6
Gatavs

Gatavo masu ievietojam konditorejas maisiņā ar apaļu uzgali. Lai to izdarīt būtu parocīgāk, maisiņu no sākuma ievietojam augstā glāzē vai krūzē. Tā mēs izvairīsimies no macaron masas iztecēšanas uz galda vai grīdas. Maisu aizpildām ne vairāk par trešdaļu, lai to varētu aiztaisīt ciet.

7
Gatavs

Tagad ķeramies klāt izspiešanai. Šeit būs nepieciešamas zināmas iemaņas, lai visi macaron sanāktu daudzmaz vienāda lieluma. Jāatceras, ka konditorejas maiss ar vadošo roku ir jātur augšpusē, ar otru tikai piepalīdzot turēt un novirzīt vajadzīgajā virzienā.

8
Gatavs

Labs palīgs vienādu macaron aplīšu izveidē ir silikona paklājiņi, kuros aplīši jau ir iezīmēti. Ja cepat ar cepamo papīru, otrā pusē paši ar parasto zīmuli varat tos uzzīmēt vajadzīgajā lielumā. Katrā ziņā, sākumā vienmēr būs vieglāk izspiest mazākus macaron aplīšus. Lai lielie paliek laikam, kad būsiet jau iepraktizējušies un piešāvuši roku.

9
Gatavs

Kad esam piepildījuši vienu pannu (no visa receptē uzrādīta daudzuma sanāks kādas +/- 70 mazas vai 46-48 lielākas macaron pusītes), to paceļam un nometam uz galda 2 reizes, pagriežam pa 90° un nometam vēl 2 reizes. Šī dīvainā procedūra ļaus atbrīvoties no gaisa burbulīšiem, ja tādi gadījumā ir palikuši iekšā.

10
Gatavs

Tagad mums ir jāapbruņojas ar pacietību un jānogaida no ~30 min. līdz kādai stundai. Tas ir nepieciešams, lai macaron pusītes nedaudz apžūtu, apvējotos un apvilktos ar plēvīti. Vai macaron ir gatavi doties krāsnī, varam pārbaudīt, tiem uzmanīgi pieskaroties ar pirkstu. ja nekas klāt nelīp un jūtam plēvīti, varam likt cepties.

11
Gatavs

Apžūšanas ilgums būs atkarīgs no siltuma un sausuma telpā. Pavasarī, kad ārā ir vēss un apkure jau atslēgta, būs jāgaida diezgan ilgi. Es to nedaru, bet ņemu talkā fēnu! Silta gaisa plūsma ļoti ātri aprauj macaron un tie ir gatavi cepeškrāsnij.

12
Gatavs

Daudzos avotos tiek minēts, ka macaron nedrīkst cept konvekcijas režīmā. Es nepiekritīšu. Domāju, ka tas drīzāk attiecināms nevis uz mājas, bet uz profesionālajām konditorejas krāsnīm, kur pūtiens ir spēcīgs kā orkāns. Es cepu ar konvekciju. Esmu mēģinājusi cept bez tās, bet ar appūšanu rezultāts pilnīgi noteikti man ir daudz tīkamāks.

13
Gatavs

Cepam, par pamatu ņemot 15 minūtes 150°C, bet attiecīgi pieskaņojot savai cepeškrāsnij, kā jau minēju augstāk.

14
Gatavs

Atdzesējam uz paklājiņa vai papīra, ļoti uzmanīgi noņemot tos nost. Ja macaron ir izcepies kā vajag, grūtības tas nesagādās.

15
Gatavs

Sapārojam macaron pa divi, izvēloties vienāda lieluma pusītes.

16
Gatavs

Pildījumu ieliekam konditorejas maisiņā un izspiežam uz vienas no pusītēm, uzliekam virsū un nedaudz piespiežam, lai pildījums izplatās pa visu virsmu.

17
Gatavs

Ieliekam gatavos macaron slēgtā traukā un ievietojam ledusskapī uz 12 stundām. 15-20 minūtes pirms pasniegšanas izņemam no ledusskapja.

18
Gatavs

Uzglabāšana

Macaron uzglabā slēgtā traukā ledusskapī līdz 5 dienām vai uzreiz pēc sapildīšanas ievieto saldētavā.

19
Gatavs

Citronu krēma pildījums - nedaudz pārveidota Ladurée recepte

Mazā katliņā olu dzeltenumus sajauc ar cukuru, citrona miziņu, sulu un kukurūzas cieti. Liek uz lēnas uguns un, nepārtraukti maisot, vāra līdz masa sabiezē. Tas parasti notiek līdz pirmajam burbulim.

20
Gatavs

Masu atdzesē līdz kādiem 80°C un ieputo pa gabaliņam atdzesēta sviesta. Pārsedz ar pārtikas plēvi un ievieto ledusskapī uz vismaz 5-6 stundām, bet vislabāk uz visu nakti.

Gards, ka nenoēsties!

Ideja rakstīt šo blogu radās, kad dzīvoju Portugālē, bet mana lielā meita - Latvijā. Tas bija aktīvs virtuves noslēpumu izziņas laiks, viņa daudz jautāja par receptēm, gatavošanas paņēmieniem un visām citām lietām, kas saistītas ar kulināriju. Tā nu arī sāku dokumentēt bērniem paliekošu recepšu krājumu.

Cepumi: Mājas draugs
iepriekšējais
Mājas draugs
Meža cūkas cepetis
nākamais
Meža cūkas cepetis
Cepumi: Mājas draugs
iepriekšējais
Mājas draugs
Meža cūkas cepetis
nākamais
Meža cūkas cepetis