Paelja / Mixed Paella

Paelja / Mixed Paella

92%

Pagatavošana

1 st.

Paelja ir tradicionāls Spānijas ēdiens, kas sastāv no rīsiem, dārzeņiem un atkarībā no paeljas tipa, no gaļas, gliemežiem vai jūras veltēm.

Paelju nācies baudīt tikai vienu reizi un to pašu Spānijā. Palasot mūsu pašu tautiešu atsauksmes par citu izmēģinātajām receptēm, var saprast, ka īstu paelju var nobaudīt tikai Spānijā un mūsu pašu taisītās nekam neder. Toreiz, kad Spānijā izlēmu pusdienās apēst paelju, nodomāju, ka būtu labāk ņēmis ko interesantāku, jo paelja tāds plovveidīgs rīsu izstrādājums ar pāris jūras veltēm un dārzeņiem vien bija, ko droši var pagatavot arī mājās, kā arī pēc vairākiem gadiem izdarījām un beidzot pagatavojām paši savu paelju.

Tātad, lai pagatavotu paelju (mixed paella: gaļa + jūras veltes), nepieciešams:

Sastāvdaļas:

olīveļļa
sīpols 1
sarkanā paprika 1
ķiploku daiviņas 2
tomāts 1
spāņu čorizo desas 50 g
vistas filejas gabali 2
īsgraudu rīsu 300 g
baltvīna 120 ml
vistas buljona (var pagatavot no vistu muguriņām) 800 ml
safrāna 1 tējkarote
zirnīšu 100 g
paprikas pulvera 1 + 1/2 tējkarotes
sāls
pipari
garneles, jūras veltes (kalmāri, gliemeži, utml.)

Kā gatavot:

 1. Iesākumā sagatavo visas nepieciešamās sastāvdaļas – sīpolus, papriku, tomātus sagriež nelielos gabaliņos. Ķiploku sasmalcina.Paelja
 2. Atlaidina garneles un jūras veltes, ja nepieciešams.
  Paelja
 3. Desu (čorizo nedabūjām, tādēļ ņēmām parastu cietžāvēto desu, bet nopirkt čorizo desu var daudzās vietās, ne tā kā brūnaļģes rāmenam) un vistu sagriež nelielos gabaliņos.
  Paelja
 4. No vistu muguriņām, ko par 0.30 Ls/kg var nopirkt centrāltirgū, pagatavo vistas buljonu.
 5. Paelju parasti gatavo speciālā paeljas pannā, kas nedaudz līdzinās wok pannai, tik ar krietni lielāku dibenu un zemākām malām, un tādas mums protams nav, tādēļ ņēmām lielāko mājās pieejamo pannu. Cepšanas laikā vāku lieto tikai pašās beigās, kad pievienotas jūras veltes. Pannā ielej olīveļļu, uzkarsē un apcepina vistas gabaliņus, uzkaisa sāli un piparus.
  Paelja
 6. Kad vista pāris minūtes pacepusies, tai pievieno desu un cepina vēl pāris minūtes.
  Paelja
 7. Tālāk pannā liek sīpolu.
  Paelja
 8. To visu nedaudz pacepina un tad jau pannā liek tomātus, papriku un ķiplokus.
  Paelja
 9. Samaisa un ļauj tam minūti pacepties.
  Paelja
 10. Pievieno rīsus un kārtīgi samaisa.
  Paelja
 11. Tālāk pievieno vīnu, safrānu un paprikas pulveri. Visu kārtīgi izmaisa un pievieno vistas buljonu tā, lai nosegtu visas sastāvdaļas (visus 800 ml neizmantojām).
  Paelja
 12. Vāra 7-10 minūtes, kamēr lielāka daļa buljona ir uzsūkusies, bet ne visa, un rīsi pusgatavi.
  Paelja
 13. Kad tas viss ir 7-10 minūtes vārījies/sutinājies, pa virsu liek jūras radījumus, garneles (var arī svaigas) un zirnīšus (mēs likām beigās, kad bija noņemts no plīts, jo bija tikai konservēti), pārkaisa ar sāli un pipariem.
 14. Pannai uzliek vāku vai parklāj ar foliju un atstāj sautēties vēl 5 minūtes. Izslēdz plīti un atstāj zem vāka/folijas vēl uz 5 minūtēm. Pasniedz ar citrona šķelīti, maizi un vīnu.
  Paelja

Dalīties & Drukāt