0 0
Falšais zaķis

Dalies ar to savā sociālajā tīklā:

Vai arī varat vienkārši nokopēt un dalīties ar šo URL

Sastāvdaļas

0.5 kg liellopa gaļa liesa
0.5 kg cūkgaļa liesa
2 - 3 šķēles baltmaize
100ml piens
1 gab. sīpols
2 - 3 gab. ķiploka daiviņas
2 gab. olas
sāls
pipari
rozmarīns

Falšais zaķis

Maltās gaļas ruleti, ko bērnībā mūsmājās omīte sauca par falšo zaķi, var ēst gan siltu ar piedevām, gan aukstu uz maizītes.

Virtuve:

Sastāvdaļas

Pagatavošana

Dalīties

Manā ķēķī ļoti, ļoti sen šis nav tapis gatavots – falšais zaķis. Pēdējo reizi laikam pirms gadiem 12, ja ne vēl senāk. Kaut kā bija iesēdies nu jau nepavisam ne jaunajā galvā, ka maltās gaļas ēdieni ir neveselīgi, trekni un vēl sastāv dies’ vien zin’ no kā. Tomēr, ņemot talkā veselo saprātu, izbūros līdz secinājumam, ka ta nu gan nemaz nav! Protams, ja pērk nezināma sastāva iepriekš samaltu gaļu veikalā (vai tirgū), tad nekā laba tur patiesi nevar būt. Taču, nopērkot labu gaļu un pašam samaļot, sanāk ļoti gards un nemaz i neveselīgs paēdiens! Maltās gaļas ruleti, ko bērnībā mūsmājās omīte sauca par falšo zaķi, var ēst gan siltu ar piedevām, gan aukstu uz maizītes.

Jau vairākus gadus man nav gaļas maļamās mašīnas, tās vietā es izmantoju savu partneri Filipu – virtuves kombainu, kurš atvieglo manu dzīvi ikdienā – rīvē, blenderē, maisa, jauc, smalcina, spiež sulas utt. – manu otro roku pāri. Virtuves kombainā gaļa netiek samalta “graudiņos” kā gaļas maļamajā mašīnā, bet sakapāta gabaliņos. Jo ilgāk kombains darbosies, jo smalkāka būs masa un izceptais zaķis būs mīksts un viendabīgs. Tādu šoreiz veidoju arī savu falšo – smalki jo smalki kombainā sakapāju gaļiņu un rezultāts sanāca vienkārši perfekts.

Soļi

1
Gatavs

Sagriežam gaļu gabaliņos. Ar gaļas maļamo mašīnu vienu un pēc tam otru reizi. Izmaļam arī sīpolu, ķiploku un izmērcēto baltmaizi. Ja izmantojam virtuves kombainu - saliekam gaļu, četrās daļās sagrieztu sīpolu, ķiploku daivas, maizīti un smalcinam. No sākuma "pulse" (ledus smalcināšanas) režīmā kādas 4-5 reizes, tad uz min apgriezieniem līdz panākta vēlamā konsistence.

2
Gatavs

Saliekam malumu bļodā, pievienojam atlikušo pienu, ja tāds palicis no maizes mērcēšanas, olas, sāli, piparus un rozmarīnu. Ar pēdējo nevajadzētu ļoti aizrauties, kādu šķipsnu, ne vairāk, lai pilnībā nenomāktu gaļas garšu. Lielāki rozmarīna daudzumi labāk piederas jēra gaļai :) Ar rokām rūpīgi visu samaisām tā, lai masa kļūst vijīga.

3
Gatavs

Uz plāts uzklājam cepamo papīru un liekam virsū gaļas masu. Ja tā ir gaužām lipīga, saslapinam rokas aukstā ūdenī. Izveidojam klaipiņu, nolīdzinam virsmu un sānus. Liekam cepeškrāsnī uz 1h uz apmēram 190°C.


Gards, ka nenoēsties!

Gards, ka nenoēsties!

Ideja rakstīt šo blogu radās, kad dzīvoju Portugālē, bet mana lielā meita - Latvijā. Tas bija aktīvs virtuves noslēpumu izziņas laiks, viņa daudz jautāja par receptēm, gatavošanas paņēmieniem un visām citām lietām, kas saistītas ar kulināriju. Tā nu arī sāku dokumentēt bērniem paliekošu recepšu krājumu.

Bezē kūka ar zemeņu krēmu un mellenēm
iepriekšējais
Bezē kūka ar zemeņu krēmu un mellenēm
Asuškas
nākamais
Asuškas
Bezē kūka ar zemeņu krēmu un mellenēm
iepriekšējais
Bezē kūka ar zemeņu krēmu un mellenēm
Asuškas
nākamais
Asuškas